دانلود تحقیق در موردآموزش كاشت گندم

دانلود تحقیق در موردآموزش كاشت گندم

دانلود تحقیق در موردآموزش  كاشت گندم

نام فایل : آموزش كاشت گندم

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 16

حجم : 2 مگابایت


بنام خدا نهاد ترويج و آموزش كشاورزيآموزش كاشت گندم
ضد عفوني بذور

بذور گندم را بر روي يك سطح تميز مانند نايلون يا برزنت پهن نموده سپس بذرها را با مقداري آب خيس نموده به حدي كه بذور مرطوب شوند سپس سم را به نسبت مناسب با بذور به طوري آغشته نماييد تا يك لايه سم به بذر چسبيده باشد. براي اختلاط بهتر است از پارو يا بيل استفاده نماييد .
از سموم مناسب ضدعفوني مي توان به سموم ديويدند و ويتاواكس تيرام اشاره نمود كه به ازاء هر 100 كيلوگرم بذر 200 گرم سم مي توان اختلاط نمود شايان ذكر است كه بذور ضدعفوني شده را نبايد به مدت زيادي انبار نمود .
همراه با سم ضد عفوني در زمان كاشت مي توان از

ازتوباكتر

نيز استفاده نمود
طريقه استفاده از ازتو باكتر
100 كيلوگرم بذر را با يك كيلوگرم ازتوباكتر اختلاط نمائيد . بذر بايد كمي مرطوب باشد و بهتر است با آب شكر مرطوب شود چون شكر مي تواند يك منبع غذايي براي باكتري باشد .فوائد استفاده از ازتو باكتر
ازتوباكتر علاوه بر اينكه خاصيت ضدعفوني دارد ( تشديد كننده ضدعفوني است ) تثبيت كننده ازت نيز مي باشد و ازت تثبيت شده خاك را قابل جذب مي كند يعني شرايط را براي رشد محيط محيا مي كند تا بتواند ازت خاك را جذب كند . در صورت استفاده صحيح افزايش توليد به ميزان 30-10 درصد حاصل خواهد شد .
آماده سازي بستر كاشت
يكي از راههاي افزايش عملكرد تهيه بستر مناسب كشت مي باشد.
در اراضي كه بقاياي گياهي و سابقه آفات داشته باشد شخم بايد توسط گاوآهن برگردان دار انجام شود و اگر بقاياي گياهي كم بود مي تواند شخم را بوسيله چيزل انجام داد.
كشاورز در حال استفاده از چیزل
يكي از مراحل آماده سازي بستر كاشت عمليات لايه شكني مي باشد كه بايد در حدود يك ماه قبل از عمليات خاكورزي انجام شود .
رطوبت مناسب خاك يكي از عوامل مهم براي كاهش تعداد دفعات ديسك زني است .


....


دسته:

دانلود تحقیق در موردآموزش كاشت گندم

خرید آنلاین