دانلودپروژه مدير تور

دانلودپروژه مدير تور

دانلودپروژه مدير تور

نام فایل : پروژه مدير تور

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 41

حجم : 1 مگابایت


پروژه مدير تور
كشور چين
آموزگاه گردشگري و هتلداري اوشيدا
چين
جمهوری خلق چین کشوری است در شرق آسیا. چین پرجمعیت ترین و یکی از وسیعترین کشورهای جهان است. پایتخت آن پکن است و شانگهای دیگر شهر سرشناس آن است. نام چین از نام خاندانی به همین نام گرفته شده‌است که هم‌زمان با اشکانیان، بر چین فرمان می‌راندند.این نام از راه زبان پارسی به دیگر زبان‌ها راه یافت.
چین تاریخ کهنی دارد. گاهی به گونه یکپارچه و گاهی به مانند چند کشور جدا از هم بوده‌است. همواره همسایگان به این سرزمین می‌تاخته‌اند و از آن دسته مغول بودند که در روزگار چنگیز خان بر چین چنگ انداختند.
 
در اوایل‌ سال‌ ۱۹۱۱ نیروهای‌ انقلابی‌ به رهبری سون‌ یات‌ سن‌ بر امپراتوری منچو

پیروز شدند.رژیم چین پس از انقلاب مردمی از پادشاهی به جمهوری بازساخته

شد
.

 
نظام سوسیالیسم نظام اصلی جمهوری خلق چین است
.
اقتصاد
حجم اقتصاد چین ( $ 7,043,000,000,000 ) در سال 2007 از ژاپن بیشتر بوده و بلافاصله پس از اتحادیه اروپا و آمریكا یعنی در مقام سوم در جهان قرار می‌گیرد. چنانچه رشد کنونی اقتصادی چین همچنان ادامه یابد، چین از نظر اقتصادی، در حال رسیدن به آمریكا یعنی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است و باید خود را برای مقابله با پی آمدهای سیاسی و اقتصادی این موضوع آماده کند. این امر موجب نگرانی‌های عمده سیاسی خواهد شد زیرا این کشور بصورت نیروی بمراتب قوی‌تری در منطقه در آمده. بیش از ۵۰ ٪ مردم چین کشاورزند. صنعتگران ۲۴٪ و کارمندان و بازرگانان۲۶ ٪ نیروی کار فعال این کشور را تشکیل می دهند.
کشور چین، به عنوان یکی از قطب های اقتصادی و سیاسی بزرگ، نقش تعیین کننده ای سطح جهانی و بویژه در معادلات سیاسی منطقه شرق آسیا دارد. از نظر سیاسی، این کشور روابط استراتژیک ویژه ای با روسیه، هند، کره شمالی و ایران دارد.
موقعيت جغرافيايي
کشور چین در منطقه شرق آسیا قرار گرفته است و مساحت آن بیش از ۹٬۵۹۶٬۰۰۰ کیلومتر مربع است که به این ترتیب بعد از روسیه، دومین کشور آسیا به حساب می آید. چین دارای مرز زمینی با ۱۴ کشور است. این کشور همچنین از سمت شرق و جنوب با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دریای شرقی چین و دیگر آبهای آزاد ارتباط دارد.
آب و هوا
آب و هوای آن بسیار متنوع است و از مناطق گرمسیر و بارانی در جنوب تا بسیار سردسیر تا شمال را شامل می شود. طوفان‌های گاه به گاه(در حدود ۵ تا در سال) در امتداد سواحل جنوبی و شرقی، سیل‌های مخرب، سونامی، زلزله، جابه جاشدن (حرکت) زمین و خشکسالی از بلایای طبیعی منطقه چین هستند.
مردم
کشور چین بیش از یک میلیارد و دویست و هشتاد میلیون نفر جمعیت دارد. بیشینه مردم چین از نژاد زرد هستند و به زبان ماندارین سخن می‌گویند. جز چینی‌ها تیره‌های دیگری نیز در این سرزمین پهناور می‌زیند چون مغولها، تبتیها و... شماری از تاجیکان نیز در بخش سین کیانگ چین می‌زیند. دینهایی که در این کشور رواج دارند اینهایند:کنفسیوس، بوداگرایی، تائوئیسم، اسلام و آیین ترسایی.
زبان رسمی کشور چین زبان چینی ماندارین است ولی زبانهای دیگری نیز در این کشور مورد استفاده می‌باشند. از جمله زبانهای جر استفاده دیگر در این کشور، زبان چینی کانتونی است.
تاریخ باستانی چین
.
" چين شي هوان " اولين امپراطور حکومت فئودالي چين:.
سال 221قبل از ميلاد اولين سلسله فئودالي چين تاسيس شد و " چين شي هوان "بنيادگذار آن بود . " چين شي هوان " اولين امپراطور سلسله " چين " است ونامش " اين جن " بوده است . سال 246ق م " اين جن " 13ساله بر تخت پادشاهي کشور " چين " نشست . دراوائل دوران حکمراني سلسله جنگجويان در چين کشورهاي مستقل زيادي وجود داشتند و بين اين کشورها درگيري ها مکررا رخ مي داد . کشور "چين " واقع در
منطقه " شيان يان " و" شي آن" يکي ازکشورهاي نيرومند وقت بود . " اين جن " پس از آنکه بزرگ شد ، شخصيت هاي با فضيلت وبا درايت را به خدمت گرفته و امور نظامي را بسط و توسعه داد ه و براي افزايش قدرت خود تلاش کرد . بيش از 10 سال کشور " چين " به جنگ پرداخت و در نهايت چين يکپارچه شد . " اين جن" نيز عنوان " چين شي هوان " را براي خود برگزيد. يکپارچگي چين توسط کشور "چين " اهميت زيادي در تاريخ داشته است . " چين شي هوان" سيستم تقسيم کشور به چند کشور کوچک زير فرمان يک امپراطور را
الغا کرد و سيستم تاسيس نواحي و شهرستان ها را اجرا نمود . کشور به 36منطقه تقسيم شد و در هر منطقه شهرستان ها داير گرديد . مقامات مرکزي و منطقه اي توسط امپراطور منصوب شدند و نظام ارثي لغو شد . اين سيستم در تاريخ بيش از دو هزار سال اجرا شد و نام بسياري از شهرستان هاي کنوني چين در سلسله " چين " تعيين شد . يکپارچگي خط و زبان نيز از جمله خدمات بزرگ سلسله چين بود . قبل از آن کشورهاي مختلف خط و زبان خاص داشتند . گرچه اين خطوط سرچشمه يکسان داشته و بين آنها تفاوت زيادي مشاهده نمي شد ، اما اين نيز مانعي براي نشر و تبادلات فرهنگي بود . سلسله "چين " پس از وحدت کشور " شيائو جوان " خط
عمومي کشور را تعيين کرد و از آن به بعد هيروگليف چيني طبق مقررات توسعه يافت . اين براي شکلگيري و نشر فرهنگ چين نقش حائز اهميت و بي سابقه اي داشت . به علاوه " چين شي هوان " همچنين اوزان و مقادير ، پول و قانون سراسر کشور را وحدت بخشيد . اين اقدامات براي توسعه اقتصاد و تقويت جايگاه قدرت
مرکزي موثر بود .
" چين شي هوان " مرد کبيري در تاريخ چين محسوب مي شود ، اما ظلم و ستم او نيز در تاريخ چين ثبت است . او پس از يکپارچگي چين براي جلوگيري از تجاوز مليت هاي کوچ نشين شمالي با توسل به زور هزاران کارگر را براي ساحت ديوار چين به خدمت گرفت . اين ديواردر غرب از ناحيه بياباني شروع مي شد و در شرق به دريا مي رسيد و با وجود نيروي انساني و مادي و سطح فني وقت افراد بيشماري در جريان احداث اين ديوار جان باختند . " چين شي هوان " همچنين فرمان داد که کاخ مجلل " اي فان " و آرامگاه پرشکوه وي در منطقه " لي سان " ساخته شود . امروز ديوار چين و اسب ها و سربازان سفالي چين شهر "شي آن " از جمله معروف ترين ميراث فرهنگي جهان است . اما در دو هزار سال پيش ، براي احداث آنها مردم رنج زياد بردند و انزجار شديدي از ظلم اين امپراطور داشتند و در نهايت حکومت سلسله " چين " بعد از 15سال سرنگون شد .
مساله ديگري نيز موجب بدنامي "چين شي هوان " شد . او براي تقويت کنترل انديشه در سال 213ق م فرمان داد تمامي کتاب هاي تاريخي کشورهاي ديگر بغير از کشور " چين " ، کتاب هاي کلاسيک کونفوسيوس سوزانده و جمع آورندگان و مبلغان اين کتاب ها کشته شوند . اين حادثه وحشتناک موجب شد که در عرصه
تحقيقات تاريخي اسرار لاينحل زيادي باقي بماند .
" چين شي هوان " چين را وحدت بخشيد و به دوران تجزيه درازمدت کشور پايان داد ه و حکومت سلطنتي فئودالي چند مليتي را که ملت "هان " ملت اصلي آن بود ،تاسيس کرد . از آن به بعد صفحه نويني در تاريخ چين گشوده شد .
کنفوسيوس بزرگترين متفکر دوره باستاني چين
کنفوسيوس بزرگترين متفکر دوره باستاني چين است ، به همين سبب هنگام اشاره به فرهنگ سنتي چين نميتوان اورا ناديده گرفت . در دهه 70قرن گذشته يک دانشمند امريکائي در رده بندي يک صد شخصيت نامدار که در تاريخ بشريت تاثيرات مهم و بزرگي داشته اند کنفوسيوس را بعد ازعيسي و ساکياموني ودونفر ديگر در مقام پنجم قرار داد. اما براي چينيان تاثيرات کنفوسيوس بيشتر از ديگران است ، در واقع ميتوان گفت هر چيني تا اندازه اي متفاوت تحت تاثير کنفوسيوس قرارداشته است . کنفوسيوس بنيادگذار تئوري "رو" چين است ، در بيش از 2000سال گذشته تاثيرات عقايد"رو" در چين نه تنها در زمينه هائي مانند سياست و فرهنگ بلکه درقول و فعل هر چيني جلوه يافته است . عده اي دانشمندان خارجي حتي انديشه " رو" را انديشه مذهبي چين تلقي ميکنند ، اما در حقيقت مکتب فکري " رو "يکي ازمکاتب فکري باستاني چين و نوعي انديشه فلسفه است نه مذهبي . عقايد " رو" در جامعه فئودالي بيش از 2000ساله انديشه ارتدکس دانسته شده و از جايگاه والايي برخورداربوده است . تئوري کنفوسيوس نه تنها در چين بلکه در برخي از کشورهاي آسيا تاثيرات عميقي دارد. در حال حاضر چينيها در سراسر جهان زندگي ميکنند و ميتوان گفت تاثيرات انديشه کنفوسيوس به چين و آسيا محدود نبوده است . کنفوسيوس در سال 551ق م متولد شد و در سال 479ق م در گذشت و زمان زندگي وي حدود 100سال پيشتر از زمان الستوده يوناني است . در تاريخ چين عصرزندگي کنفوسيوس دوران بهار و پائيز ناميده ميشود ، درآن زمان کشور پادشاهي- به انحطاط گرائيده و بسياري از کشورهاي کوچک ظهورکردند. کنفوسيوس اهل کشور " رو " يعني استان سان دون امروزي است . کنفوسيوس در تمام عمرخود به مقامي بالادست نيافت. اما وي صاحب دانش عميق بود . در چين باستان آموزش در انحصار طبقه اشراف بود،اما کنفوسيوس نظام انحصاري اشراف را در هم شکست . وي شاگرداني از طبقات مختلف را پذيرفت ، گفتني است حدود سه هزار نفر شاگرد وي بودند ، از ميان آنان چند تن همانند کنفوسيوس به دانشمنداني بزرگ تبديل شدند . آنان انديشه کنفوسيوس را ادامه و توسعه دادند .
چرا عقايد کنفوسيوس در عصر فئودالي همواره حکمفرما بود؟ پاسخ به اين سئوال چندان ساده نيست ، خلاصه کلام عقايد وي درباره درجه بندي جدي و رفرميسم سياسي وي با منافع طبقه حاکم منطبق و براي ثبات و توسعه اجتماعي وقت مساعد است . در اوائل ظهور عقايد کنفوسيوس اين عقايد به انديشه اصلي مبدل نشد .
تا قرن دوم قبل از ميلاد چين وقت کشوري نيرومند و يکپارچه به حساب آمد که تمام اختيارات در مرکز جمع شده بود . حاکمان پي بردند که تئوري کنفوسيوس براي حفظ ثبات جامعه فئودالي مناسب است ؛ لذا آنرا بعنوان انديشه ارتدکس کشور مشخص کردند. کتاب موسوم به " سخنان" که حاوي افکار، سخنان ومطالب درباره کردار کنفوسيوس است دردوره باستاني همچون قران و کتاب مقدس مسيح مقدس بوده است ، در حقيقت ،"سخنان" کتابي با موضوع غني و زبانهاي جالب محسوب ميشود و همه جا نور عقلانيت آن ميدرخشد . در اين کتاب سخنان کنفوسيوس به زمينه هاي مختلف مانندتحصيل ، موسيقي ، گردشگري و دوستي مربوط است . موضوع تئوري کنفوسيوس بسيار فراوان است ، بسياري از موارد امروزه نيز ارزش زيادي دارد ، بسياري اقوال وي به ضرب المثالهاي مورد استفاده عموم مردم چين مبدل شده است .
شاهکار عظیم تاریخ جهان : دیوار چین
دیوار چین
...


دسته:

دانلودپروژه مدير تور

خرید آنلاین