دانلودبانك اطلاعاتي مايكروسافت اكسس و دستيابي به آن در ويژوال بيسيك و پروژه

دانلودبانك اطلاعاتي مايكروسافت اكسس و دستيابي به آن در ويژوال بيسيك و پروژه

دانلودبانك اطلاعاتي مايكروسافت اكسس و دستيابي به آن در ويژوال بيسيك و پروژه

نام فایل : بانك-اطلاعاتي-مايكروسافت-اكسس-و-دستيابي-به-آن-در-ويژوال-بيسيك-و-پروژه-71-ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 76

حجم : 1 مگابایت


فهرست
مقدمه 2
بانک اطلاعاتي مايکروسافت اکسس 7
دستيابي داده در ويژوال بيسيک 6
40 پروژه
51
مقدمه
مقدمه
ظهور کامپيوتر انقلابي در اجتماع امروز پديد آورده است که برخي اهميت آن را به مراتب بيش از انقلاب صنعتي که در قرن هجدهم ميلادي در اروپا آغاز گرديده مي دانند. زيرا اختراع ماشين بخار و ساير ماشين هايي که به دست بشر ساخته شده و بوسيله او به خدمت گرفته شده اند جايگزين کار بدني يا به عبارتي مکمل نيروي بازوان انسان شده اند، درحاليکه کامپيوتر به مدد مغزانسان شتافته است.امروزه کامپيوترها اعمالي را انجام ميدهند که در گذشته فقط مغز از عهده انجام آنها بر ميآمد.
دراينکه مغز به عنوان کنترل کننده وفرمانده کليه حرکات انسان داراي اهميت فوق العاده زيادي ميباشد ،هيچ شکي نيست وهمين امر يعني متکامل بودن مغز است که انسان را اشرف مخلوقات کرده است.
لذا اهميت ماشيني که بتواند بخشي از کار مغز را انجام دهد، آشکار ميگردد و از اينروست که غالبا کامپيوتر را مغز الکترونيکي ناميده اند.
صرف نظر از اينکه اصطلاح مغز الکترونيکي تا چه اندازه صحيح و دقيق است، مي توان در هر صورت جنبه هايي از حقيقت را در آن يافت، زيرا انسان و کامپيتر هر دو روي اطلاعات عمليات وپردازش انجام مي دهند. درست است که انسان در مواردي همچون درک، تفسير، ساختن مفاهيم جديد قضاوت و انجام عمليات با مدريت انعطاف پذير به کامپيوتر برتري دارد ولي اين ماشين نيز به نوبه خود از امتيازات و ويژگيهاي خاصي همچون دقت، سرعت ذخيره سازي حجم زيادي از اطلاعات و خستگي ناپذيري برخوردار است که در چنين مواردي از انسان پيشي مي گيرد.
کامپيوتر در طول چند دهه اي که از عمرش مي گذرد چنان آثار اجتماعي وفرهنگي گسترده وعميقي در جوامع بشري بر جاي گزارده است که اين امر خود موجب پيدايش خبرهاي تازه در تاريخ بشر شده است. اين جنبه از تمدن را به نام هاي گوناگون از جمله تمدن انفورماتيک خوانده اند و اين بدان معناست که کامپيوتر به همراه تکنولوژي هاي پيشرفته ديگر، راه را براي تکوين جامعه جديد باز کرده است که بيش از هر چيز مي توان آنرا "جامعه اطلاعاتي " ناميد.
اهميت کامپيوتر در دنياي امروز و همچنين پيش بيني اهميت آن در جوامع آينده بر کسي پوشيده نيست. به جرأت مي توان گفت که بسياري از موفقيت هاي حاصله در سال هاي اخير در زمينه هاي مختلف علمي بدون ياري کامپيوتر هرگز ميسر نمي گرديد .
امروزه کامپيوترها حرکت فضاپيماها را در اعماق کهکشان کنترل مي نمايند. بر ترافيک شهر ها نظارت داشته کارهاي بانک داري انبار داري آماري و ... را انجام مي دهند و بدين ترتيب گره گشاي تحقيقات فضايي، پزشکي، هوا شناسي و ... مي باشند .
امروزه همزمان با شخصي که درمحلي ويا اداره اي مشغول به کار است، صد ها امور ديگر از قبيل صدور صورتحساب آب، برق، گاز، تلفن، گرداندن امور جاري کتابخانه ها، هتل ها، شرکت هاي بيمه، امور انتظامي، خبرگذاري ها، کارخانجات و... برعهده کامپيوتر ها است که در هر يک از آنها به خوبي به عنوان يک وسيله بسيار موثر و تعيين کننده ايفاي نقش مي کند .
يکي از محل هايي که کامپيوتر در آن مورد استفاده قرار مي گيرد، در بنگاه هاي معاملات ملکي مي باشد. به اين صورت که اطلاعات املاک مشتريان از قبيل نوع ملک، متراژ آن، قيمت هر متر، مربع يا قيمت پيش پرداخت وپرداخت ماهيانه، آدرس آن وفيلم يا عکس مربوط به ملک و ساير اطلاعات مربوط به آن در کامپيوتر ذخيره مي شود و با مراجعه مشتري ديگري مي توان با سرعت و دقت بسيار بالا مورد مناسبي براي او يافت و در اختيار مشتري نهاد.
از اين رو بنده تصميم گرفتم که پروژه نهايي خود را "مکانيزه کردن سيستم يک بنگاه معاملات ملکي" قرار داده تا بتوانم قدمي هر چند کوچک در بهبود وارتقاء اين امر برداشته باشم.
براي اين کار از بانک اطلاعاتي مايکروسافت اکسس، جهت نگهداري اطلاعات و از زبان برنامه نويسي ويژوال بيسيک 6 ،جهت برنامه سازي و کنترل برنامه وساخت اينترفيس هاي مناسب استفاده شده است . اينکه چرا از اين نرم افزارها استفاده شده است خود داستاني طولاني است . در اينجا فقط به بعضي از دلايل بسنده ميکنم. مايکروسافت اکسس در بين ساير بانک هاي اطلاعاتي مانند
SQLserver2000,Oracle
داراي پياده سازي آسان تر و همچنين نگهداري ساده تر ميباشد . همچنين برنامه هايي که بانک اطلاعاتي آنها اکسس ميباشد، ديگر نيازي به نصب نرم افزار اکسس ندارند.
زبان ويژوال بيسيک 6 که آن نيز محصول غول نرم افزاري جهان يعني مايکروسافت است نيز بدليل سازگاري مناسب با اکسس و در عين سادگي داراي قدرت بالا در اداره بانک هاي اطلاعاتي ميباشد که آنرا در رده مناسب ترين زبان هاي برنامه سازي بانک اطلاعاتي قرار داده است . به همين خاطر اين کتاب را در 3 قسمت تقديم خوانندگان آن مي نمايم .
ابتدا کمي درباره کار با بانک اطلاعاتي اکسس صحبت خواهيم کرد، سپس در مورد رابطه ويژوال بيسيک و اکسس وچگونگي دستيابي داده هاي اکسس در ويژوال بيسيک وکار با آنها صحبت مي کنيم و در انتها مروري بر پروژه خواهيم داشت . اميدوارم که از بنده بپذيريد .
با اميد به ياري خداوند متعال و با سعي و تلاش وهمچنين با بهره گيري از کمک ها و راهنمايي هاي ارزش مند اساتيد بزرگوارم، قدم در اين راه مي گذارم .
در آخر لازم ميدانم از راهنمايي ها، کمک ها وهمکاري هاي صميمانه استاد عزيز و بزرگوارم جناب آقاي دکتر محرابيان تشکر و قدرداني نمايم .
همچنين از همکاري و راهنمايي هاي جناب آقاي مهندس نجفي زاده، مدير گروه کامپيوتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر قدس، کمال تشکر را مي نمايم .
تقديم به خانواده عزيزم
و به ياد روح رفتگانم
سيد مهدي حسيني
زمستان 1383
...


دسته:

دانلودبانك اطلاعاتي مايكروسافت اكسس و دستيابي به آن در ويژوال بيسيك و پروژه

خرید آنلاین