دانلودکارآفرینی مائ العشير68 ص

دانلودکارآفرینی مائ العشير68 ص

دانلودکارآفرینی مائ العشير68 ص

نام فایل : کارآفرینی مائ العشير68 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 44

حجم : 39 مگابایت


کلیاتی در راستای شناسائی محصول و ارتباط منطقی آن با زنجیره تولید
مقدمه
ماءالشعیر یا کوشاب فرآورده‌ای است گازدار و غیرالکلی که از مالت آب جوی آب و مواد افزودنی مجاز بدون مرحله تخمیر الکلی تهیه می‌شود. عصاره مالت نیز از انجام فرایند بر روی جو به دست می‌آید. رنگ ماءالشعیر زلال و شفاف می‌باشد. وزن ماءالشعیر حدود 330 گرم می‌باشد.(حدود 70٪ مایع ماءالشعیر را آب تشکیل می‌دهد.)
ماءالشعیر به علت دارا بودن مواد غذائی در مقابل نور و گرما آسیب‌پذیر می‌باشد. اگرچه به خاطر جلوگیری از فعل و انفعالات شیمیایی مایع ماءالشعیر در شیشه‌های رنگی ارائه می‌گردد می‌بایست ماءالشعیر را در جای خنک و دور از نور خورشید نگهداری نمود کخه در این صورت مدت انقضای مصرف ماءالشعیر حدود 3 ماه بعد از تولید خواهد بود.
تعریف محصول
ماءالشعیر یا کوشاب فرآورده‌ای است گازدار و غیرالکلی که از مالت جو آب و مواد افزودنی مجاز بدون مرحله تخمیر الکلی تهیه می‌شود.
ماءالشعیر در بطری 330 میلی‌لیتر غیر قابل برگشت یا قوطی‌های یک‌بار مصرف عرضه می‌گردد که در این طرح نوع اول مورد نظر می‌باشد.
ویژگی‌ها و مشخصات فنی محصول
از نظر شکل ظاهری در بطری شیشه‌ای 330 میلی‌لیتری بوده که از شیشه‌های معمولی رنگی با درب فلزی لستفاده شده ارائه می‌گردد. همچنین محصول دارای برچشب بوده و در داخل بسته‌های 12 تائیس به صورت بسته‌بندی شرینگ (
SHINING
) توزیع می‌گردد. از نظر شیمیایی ماءالشعیر باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد.
ویژگی‌های شیمیایی ماءالشعیر (کوشاب)
ردیف
نوع ویژگی
1
رنگ بر حسب واحد
EBC
8-4
2
کدورت بر حسب واحد
EBC
حداکثر 2
3
میزان
PH
نمونه
4- 6/3
4
میزان اسیدیته
2/0 – 12/0
5
میزان الکل اتیلیک بر حسب درصد وزنی
حداکثر 1/0
تعیین فلزات در ماءالشعیر
ردیف
...


دسته:

دانلودکارآفرینی مائ العشير68 ص

خرید آنلاین