دانلودطرح توجیهی منبت كاري 15 ص

دانلودطرح توجیهی منبت كاري 15 ص

دانلودطرح توجیهی منبت كاري   15 ص

نام فایل : طرح توجیهی منبت كاري 15 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 20

حجم : 17 مگابایت


بسمه تعالي
طرح توجيهي
موضوع فعاليت طرح:
منبت كاري
اشتغال طرح:
13 نفــر
كل سرمايه گذاري طرح
: 466/420/1 هزار ريال
سرمايه ثابت:
400/238/1 هزار ريال
سرمايه در گردش:
066/182 هزار ريال
تسهيلات پيشنهادي:
000/500 هزار ريال
نقطه سر به سر:
038/445 هزار ريال
دوره برگشت سرمايه:
10 ماه
مقدمه:
واژه منبت به معناي كنده كاري روي چوب است كه سابقه اي ديرينه دارد، شايد بتوان آغاز تاريخ منبت كاري را زماني دانست كه انسان نخستين با ابزاري برنده چوبي را تراشيده است.
منبت كاري از قديم روي چوب در ايران مرسوم بوده است اما در كشور ما آثاري از منبت كاريهاي نسبتاً قديمي به جاي مانده است كه بر روي مقبره ها و نيز ميزها انجام شده است.
پاره اي از اين آثار 900 تا هزار سال اقامت دارد، كهنترين درب چوبي منبت كاري شده در حال حاضر در شهر اكبرآباد هندوستان مي باشد. در موزه هاي ايران چند درب متعلق به قرنهاي چهارم و پنجم هجري موجود است.
ابزار كار منبت كاري بصورت سنتي عبارت اند از: مغار، سوهان، چوب ساب، چكش، روغن دان، گيره و در حال حاضر با توجه به وارد شدن تكنولوژي از سه كاره، اره فلكه، چرخ پوست و غيره جاي ابزار سنتي را گرفته است.
روش منبت كاري در ابتدا فرم اوليه ايجاد مي گردد و پس از پياده نمودن طرح بر روي چوب بوسيله كاربن، فرم اوليه چوب را بر روي گيره هاي مخصوص بسته و زمينه طرح را با ابزار كنده كاري ميكنند چنانچه طرح بصورت برجسته ايجاد شود. پس از پايان طرح مذكور سمباده كاري شده و سپس روغنكاري و پلي استركاري مي شود.
انواع منبت عبارتنداز: نقش برجسته اي كه از سطح كار پايين تر باشد، نقش برجسته اي كه از سطح كار پايين تر باشد، نقش برجسته اي كه از سطح كار بالاتر باشد، نقش برجسته اي كه بصورت مجسمه و پيكره مي باشد.
...


دسته:

دانلودطرح توجیهی منبت كاري 15 ص

خرید آنلاین