دانلود تحقیق در موردآمینواسید و پروتئین

دانلود تحقیق در موردآمینواسید و پروتئین

دانلود تحقیق در موردآمینواسید و پروتئین

نام فایل : آمینواسید و پروتئین

فرمت : .PPT

تعداد صفحه/اسلاید : 92

حجم : 5 مگابایت


بنام خدا


ساختمان گیاهان به طور عمده از کربوهیدرات تشکیل شده در حالیکه، ساختمان بدن انسان و حیوانات از پروتئین می‌باشد.

پروتئین‌ها بعلت داشتن نیتروژن از نظر مولکولی با کربوهیدرات‌ها و لیپیدها تفاوت دارند.
نقش اولیه پروتئین‌ها در بدن عبارت است از نقش ساختمانی ، تولید آتریم‌ها، هورمون‌ها، پروتئین‌های انتقالی و ایمنی و....

پروتئین‌ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند که با پیوند پپتیدی بهم متصل شده‌اند.
توالی اسیدهای آمینه تعیین کننده ساختمان نهایی و عملکرد پروتئین می‌باشد که توسط رمز ژنتیکی ذخیره شده در هسته سلول به صورت DNA مشخص می‌شود.


سنتز پروتئین فرآیند پیچیده‌ای است که در آن الگوی پروتئین از DNA به RNA کپی می‌شود، الگوی سنتز پروتئین از طریق DNA پیامبر (mRNA) به رتیکولوم اندوپلاسمیک صاف منتقل می‌شود. با پیوند اسیدهای آمینه که توسط RNA تعیین می‌گردد پروتئین‌های جدید ساخته می‌شود. وقتی پروتئین ساخته شد، از پیام جدا شده و آماده استفاده می‌گردد.


پروتئین می‌تواند منبع انرژی باشد که 5 کیلوکالری در هر گرم انرژی تولید می‌کند. با این وجود استفاده از پروتئین برای تأمین انرژی نیاز به برداشت گروه آمین و تشکیل و دفع اوره در فرآیند دامیناسیون دارد که دارای هزینه متابولیکی بیش از 1 کیلوکالری در هر گرم می‌باشد. بنابراین اسکلت کربنی ایجاد شده می‌تواند به عنوان انرژی در حد 4 کیلوکالری در هر گرم استفاده شود.
Amino Acids

اسيدهاي آمينه دسته‎اي از تركيبات آلي هستند كه داراي حداقل يك عامل كربوكسيل و يك عامل آمين مي‎باشند. اگر چه تاكنون بيش از 300 نوع اسيد آمينه مختلف در طبيعت شناخته شده است، ولي تنها 20 نوع اسيد آمينه در ساختمان پروتئينها وجود داشته و در حقيقت تنها اين اسيدهاي آمينه داراي رمز ژنتيكي بر روي DNA مي‎باشند. در تمام اين اسيدهاي آمينه كه به آنها اسيدهاي آمينه عادي، استاندارد و يا پروتئيني نيز گويند، عامل آمين و كربوكسيل بر روي كربن آلفا قرار گرفته و لذا تمام اسيدهاي آمينه پروتئينی جزو آلفا آمينو اسيدها به حساب مي‎آيند .
γ δ β α
CH2-CH2-CH2-CH2-COOH
NH2 بتا آمينو اسيد
CH2-CH2-CH2-CH2-COOH
NH2 گاما آمينو اسيد

CH2-CH2-CH2-CH2-COOH
NH2 دلتا آمينو اسيد
L&D stereoisomerism
....


دسته:

دانلود تحقیق در موردآمینواسید و پروتئین

خرید آنلاین