دانلود کارآموزی آشنايي كلي با سيستم قدرت الكتريكي 49 ص

دانلود کارآموزی آشنايي كلي با سيستم قدرت الكتريكي 49 ص

دانلود کارآموزی آشنايي كلي با سيستم قدرت الكتريكي 49 ص

کارآموزی آشنايي كلي با سيستم قدرت الكتريكي 49 ص - word (..doc) - عمومی و آزاد - گوناگون


نوع فایل : word (..doc)


تعداد صفحه : 50


قسمتی از محتویات فایل :


 


‏1


‏تاسيسات الكتريكي


‏آشنايي كلي با سيستم قدرت الكتريكي .


‏تاريخچه


‏فكر استفاده از منابع انرژي موجود در طبيعت در راه انجام مقاصد، از روزگاران نخست با بشر همراه بوده است. در ابتدا تنها انرژي قابل استفاده صرفا نيروي بدني بود كه اين قدرت را در تمدن هاي پيشرفته به وسيله ‏اهرم ها و قرقره ها به صورتهاي مختلف تبديل مي نمودند. اولين منابع انرژي خارجي كه شناخته شد، استفاده از قدرت حيوانات و آب و باد بود كه به منظور حمل بار، آماده ساختن زمين و ‏ك‏ار انداختن آسياب ها به كار گرفته مي شدند.


‏تحول بزرگ در استفاده از منابع انرژي در حقيقت از زمان شناختن قدرت ‏بخار آب توسط ‏«‏ جيمز وات‏»‏ آغازشد كه با ساختن ماشين بخار توانست براي بشر عصر جديدي را آغاز نمايد. از اين پس سير تكاملي استفاده از منابع انرژي طبيعت به سرعت صورت گرفت. به طوري كه در حال حاضر با استفاده از توربين هاي آبي و بكاربردن قدرت اتمي در نيروگاههاي هسته اي، مسئله تبديل قدرتهاي عظيم تا حدود زيادي حل شده است.


‏پس از شناخت منابع انرژي و توليد قدرت، موضوع قابل استفاده بودن و سهولت بكارگيري اين انرژي پيش مي آيد.


‏3


‏براي اينكه ‏انرژي توليد شده مفيد واقع شود بايد داراي خصوصياتي باشد كه عبارتند از:


‏قابليت انتقال آسان.


‏راندمان انتقال بالا.


‏سهولت بكارگيري عمومي.


‏قابليت كنترل توسط مصرف كننده .


‏قابليت ‏تبديل به صورت هاي مختلف انرژي.


‏ويژگي هايي كه ذكر شد در انرژي الكتريكي بيش از ساير انرژي ها جمع مي باشد چراكه مثلا اگر انرژي مكانيكي را در نظر بگيريم، انتقال آن حتي به فاصله چند صد متر احتياج به تجهيزات فوق العاده زيادي دارد و علاوه بر اين راندمان انتقال آن نيز مناسب نمي باشد. در مرحله بعدي توزيع و كنترل آن براي مصرف كننده و تبديل آن به صورت‏‌‏هاي ديگر ‏انرژي به صورت مستقيم بي نهايت مشكل و حتي در مواردي غير علمي است.


‏در صورتي‏ ‏كه انرژي الكتريكي با وجود پيشرفتهايي كه در اين فن حاصل شده كليه ويژگي‏‌‏هاي لازم را دارا مي باشد. كنترل آن توسط مصرف كننده صرفا به وسيله چند كليد امكان پذير بوده و تبديل آن به انواع انرژي ها از قبيل مكانيكي، نوراني، حرارتي، شيميايي و ... با لوازمي كه ساخته شده در كمال سادگي و سهولت انجام مي گيرد. بالاتر اين كه در محل مصرف داراي هيچ گونه آلودگي محيطي نيست. دسته:

دانلود کارآموزی آشنايي كلي با سيستم قدرت الكتريكي 49 ص

خرید آنلاین