دانلود کارآموزی (کامپیوتر) 44 ص

دانلود کارآموزی (کامپیوتر) 44 ص

دانلود کارآموزی (کامپیوتر) 44 ص

کارآموزی (کامپیوتر) 44 ص - word (..doc) - عمومی و آزاد - گوناگون


نوع فایل : word (..doc)


تعداد صفحه : 47


قسمتی از محتویات فایل :


 


17


1


‏بخش اول


‏شناخت قطعات کامپیوتر


‏پردازنده (CPU‏) :


CPU‏ بخش اصلی ‏یک کامپیوتر ‏یا به عنوانی مغز کامپیوتر محسوب می شود. اگر بخواهیم توانائیهای دستگاه خود را بدانیم لازم است با توانائیهای CPU‏ ‏کامپیوتر خود آشنا شویم. اولین پردازنده های که ساخته شد 8086 و بعد از آن به ترتیب مدلهای 8088 و 80286 و 80386 و 80486 و سری پنتیوم به بازار عرضه شد که سرعت آنها نیز به ترتیب ‏افزایش مدل آنها بیشتر شده پس می توان گفت که نوع CPU‏ ، سرعت کامپیوتر را تعیین می کند.


CPU‏ پنتیوم به چهار دسته تقسیم می شود :


‏پنتیوم ، پنتیوم II‏ ، پنتیوم III‏ وپنتیوم 4‏ و در آینده نزدیک ‏پنتیوم 5‏ به بازار خواهد آمد. از CPU‏ های دیگر می توان به AMD‏ و سایریکس (Cyrin‏ ) اشاره کرد.


CPU ‏ های AMD‏ در عملکرد گرافیکی پیشرفته و در Copy‏ کردن و رندر کردن ها سرعت بالاتری نسبت به CPU ‏ های دیگر دارد فقط مشکل آن در کارهای شبکه می باشد.


‏ ‏خود CPU‏ ها نیز در مدلهای متفاوت سرعتهای مختلفی دارند. مثلاً برای CPU‏ها پنتیوم سرعتها 75 و 90 و 100 و غیره ... وجود دارد. به همین دلیل


17


2


‏در برد اصلی یا مادربر‏د‏ (Main bord‏) ‏ باید مشخص شود ‏که CPU‏ نصب شده بر روی آن با چه سرعتی کار می کند.


‏در اکثر موارد این کار با تنظیم جامپر یا دیپ سوئیچ بر روی مادربرد امکان پذیر می باشد. CPU‏ پنتیوم II‏ و پنتیوم III‏ به شکل مستطیل است. این نوع CPU ‏ ها به طور عمودی بر روی برد اصلی سوار می شود.


CPU ‏ های پنتیوم و پنتیوم III‏ و AMD‏ به بالا به صورت مربع می باشد که زیر آن پایه های زیادی قرار دارد.


CACHE‏ یا حافظه کش چیست؟


‏کش ‏حافظه ای کوچک و بسیار سریع در CPU‏ می باشد که برای نگهداری دستورات در حال اجرا یا دستوراتی که می خواهیم اجرا کند از آن استفاده می کنیم بنابراین هرچه مقدار Cache‏ در CPU ‏ بیشتر باشد عملکرد سیستم سریعتر خواهد بود.


‏برد اصلی (مادر برد Main bord‏ )


‏همانطور که از نام این وسیله معلوم است اصلی ترین برد در کامپیوتر است که تمام قطعات کامپیوتر بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به آن متصل می شوند.


‏بر روی برد اصلی تعدادی شکاف که محل قرار گرفتن کارتهای گوناگون است موجود می باشد. همچنین بر روی آن محلی برای استقرار CPU‏ تعبیه شده است. دسته:

دانلود کارآموزی (کامپیوتر) 44 ص

خرید آنلاین