دانلود گزارش کارآموزی كنجاله ـ خط توليد حلوا شكري 14 ص

دانلود گزارش کارآموزی كنجاله ـ خط توليد حلوا شكري 14 ص

دانلود  گزارش کارآموزی   كنجاله  ـ خط توليد حلوا شكري  14 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 11 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏گــزارش كــارآمــوزي


‏واحد گرگان


‏كارداني صنايع شيميايي


‏مكان:‏ مشهد ـ شهرك صنعتي حلوا شكري سيمرغ


‏موضوع:‏ ‏كنجاله ـ خط توليد حلوا شكري


‏استاد كارآموزي‏: ‏آقاي مهندس ‏جليليان


‏تهيه كننده‏: ‏علي نظري


‏ترم‏: ‏5‏ ‏سال‏: 1385


‏كنجاله


‏خط توليد حلوا شامل 50درصد كنجد و 50درصد شكر مي‏‌‏باشد. كنجد با نام علمي Sesam‏، اندي‏‌‏كام مي‏‌‏باشد . از خانواده پدالياسه مي‏‌‏باشد. كنجد داراي 16جنس و 60 گونه گياهي علفي مي‏‌‏باشد. كليات گياه‏‌‏شناسي به صورت يك و يا چند ساله، ساقه آن از نيم متر ‏متغير و روي ساقه آن برگ‏‌‏هاي بيضي شكل متقابل هم‏‌‏اند. ‏ميوه اين گياه يك كپسول بلند و نوك تيز كه داخل اين كپسول پن‏جاه تا شصت دانه كنجد وجود دارد. ارقام آن يا كنجد زرد يا سياه وجود دارد. عملكرد متوسط آن پانصد كيلو در هكتار مي‏‌‏باشد. زمان برداشت آن اول پاييز مي‏‌‏باشد.


‏مناطق كشت در ايران شامل جيرفت، خوزستان، گرگان، كلات، بجنورد و مغان مي‏‌‏باشد. ويتامين‏‌‏هاي B, D, E, F‏ و ليستين مي‏‌‏باشد. ‏مقدار روغن آن ‏در حدود 50درصد مركب از حدود 70درصد اسيدهاي چرب اشباع نشده مانند لينولئيك اسيد، اولئيك اسيد و چوب اشباع شده مانند اسيد بالمتيك و آراشيديك اسيد مي‏‌‏باشد. روغن‏‌‏هاي اشباع نشده و مفيد براي بدن است و در امريكاي شمالي و كانادا به مقدار زياد مي‏‌‏باشد.


‏اين روغن نه فقط كلسترول بدن را بالا نمي‏‌‏برد، بلكه آنرا كاهش مي‏‌‏دهد. معمولاً دانه‏‌‏ها را مي‏‌‏شويند تا رنگ روي آن از بين برود. سپس دانه‏‌‏ها را آسياب كرده و پوست ‏و ‏آن ‏را كه ‏سبك‏ است، و روي آب مي‏‌‏آيد، ‏مي‏‌‏گيرند. ‏سپس دانه‏‌‏ها را خشك كرده و در آب تميز مي‏‌‏كنند. اين خمير را تحت فشار قرار داده تا روغن آن جدا شود. اين روغن را از نقاله باقيمانده تحت فشار و گرما روغني بدست مي‏‌‏آيد كه به نام روغن گرم است كه البته ارزش غذايي روغن سرد را ندارد. روغن كنجد معجون ناشناخته مي 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود گزارش کارآموزی كنجاله ـ خط توليد حلوا شكري 14 ص

خرید آنلاین