دانلود کارآموزی ساخت و تولید 72 ص

دانلود کارآموزی ساخت و تولید 72 ص

دانلود  کارآموزی ساخت و تولید 72 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 72 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏ ‏گزارش کار آموزی ( ساخت و تولید )‏ 11


‏آَشنایی با واحد چرخدنده شرکت


‏اطلاعات جمع آوري شده در خصوص كارگاه توليدي چرخدنده و محور در رابطه با چارت سازماني و ماشينهاي موجود و روشهاي ماشينكاري و ... يك سري اطلاعات اجمالي در مورد توليد محور و چرخ دنده به خوانندگان اين گزارش ارائه مي نمايد كه اين گزارش با ت‏و‏جه به نياز شركت جهت طراحي سيستم هاي جامع به كمك مسئولين كارگاه و افرادي كه مستقيماً با مسائل كارگاهي درگير هستند و در كليه مراحل راه اندازي و توليد قطعات و ... شركت داشته اند در قسمت MIS‏ تهيه شده است. لازم بذكر است كه اطلاعات اين گزارش حاوي مطالبي عملي و اطلاعات مختصر تئوريك براي افرادي كه مي خواهند از طريق مطالعه اين گزارش و بازيد از كارگاههاي توليدي با عملكردهاي كارگاهي بيشتر آشنا شوند ، ‏


‏مي باشد.


‏عمليات ساختماني واحد ماشين كاري چرخ دنده‏ و محور از اواخر سال 1366 شروع و تا اواخر سال 1369 طول كشيده است و همزمان با آن نسبت به خريد ماشيت آلات اقدام و از سال 1369 شروع به نصب و درسال 1370 در چهار مرحله راه اندازي گرديده است.


‏1ـ ‏دنده زني تا مرحله عمليات حرارتي


‏2ـ ‏دنده زني تا قسمت نهايي


‏3ـ ‏ماشينكاري محور تا مرحله عمليات حرارتي


‏4ـ ‏ماشينكاري محور تا قسمت نهايي


‏كه مراحل 1و2 در سال 1371 و مراحل 3 و4 در سال 1374 به اتمام رسيده است.


‏ ‏روش ساخت چرخدنده :


‏چرخ دنده ها بر حسب موقعيت و بكار بردن آنها در صنعت چه از نظر استحكام و چه از نظر مقاومت يا كاري كه انجام مي دهند بطرق مختلف زيرساخته مي شوند :


‏ ‏گزارش کار آموزی ( ساخت و تولید )‏ 13


‏1ـ ‏بطريقه ريخته گري


‏2ـ ‏بطريقه متالورژي پودري


‏3ـ ‏بطريقه رولينگ


‏4ـ ‏بطريقه براده برداري


‏طريقه ‏ريخته گري براي ساخت چرخدنده هايي كه دقت زيادي ندارند استفاده مي شود. ابتدا مدل چرخدنده مذكور را از چوب يا فلز ساخته و سپس از همان مدل ساخته شده استفاد نمود‏ه‏ و آنرا قالب گيري مي كنند. مواد ذوب شده را در داخل قالب هاي ساخته شده ، مي ريزند و پس از سرد شدن و در آوردن آنها از قالب ، چرخدنده خواسته شده بدست مي آيد از اين روش هنگامي استفاده مي شود كه اولاً دقت زيادي نداشته باشند و در ثاني چرخدنده بزرگ بوده و از نظر قيمت از همه طريقه هاي ساخت چرخدنده ‏ارزانتر خواهد بود.


‏چرخدنده هاي تهيه شده بدين طريق بيشتر در ماشين هاي كشاورزي و راه سازي مورد استفاده قرار ‏


‏مي گيرند.


‏در روش متالوژي ، پودر فلزات تهيه و ساخت قطعات همراه با گرم كردن و تراكم انجام مي گيرد قطعاتي كه بدين ترتيب ساخته مي شوند داراي امتيازاتي از جمله توليد سريع مي باشد. اين روش چرخدنده هاي دقيقي را براي ما ارائه مي دهد ولي متالوژي پودري نياز به تكنولوژي خاصي دارد كه در حال حاضر زياد رايج نيست.


‏در طريقه رولينگ ، ابزار برشي شامل دو عدد بلوك خواهد بود كه ‏ر‏وي آنها آج ا‏ي‏جاد شده است و براي ايجاد دنده روي هزارخارها يا دنده هاي ريز با مدو‏ل‏ كوچك مورد استفاده قرار مي گيرد‏. ‏نحوه كار بدين صورت است كه دنده بين دو بلوك يك حركت غلتشي پيدا مي كند و ابزار برشي ضمن حركت افقي‏


‏ ( مخالف جهت هم ) با اعمال يك فشار روي قطعه كار دنده مورد نظر را ايجاد مي كند. البته لازم به ذكر است كه قطر سر دنده كمي باد خواهد كرد و بايستي اينمورد در قطر رعايت شود. ( كوچكتر از اندازه در نظر گرفته مي شود ). 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود کارآموزی ساخت و تولید 72 ص

خرید آنلاین