دانلود كارورزي زراعت و اصلاح نباتات ايستگاه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر استان گلستان ـ گرگان 40 ص

دانلود كارورزي زراعت و اصلاح نباتات ايستگاه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر استان گلستان ـ گرگان 40 ص

دانلود  كارورزي  زراعت و اصلاح نباتات  ايستگاه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر استان گلستان ـ گرگان 40 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 41 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏ايستگاه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر استان گلستان ـ گرگان ‏ ‏ ?‏ 1


‏فصل ‏اول


‏ايستگاه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر استان گلستان ـ گرگان ‏ ‏ ?‏ 2


‏معرفي سازمان‏:


‏مركز تحقيقات اصلاح نهال و بذر، همان‏‌‏طور كه از اسم آن پيداست، اصلاح رقم‏‌‏هاي مختلف است، يعني مقايسه ارقام مختلف و رسيدن به يك نتيجه‏‌‏اي كه كدام ‏ر‏قم بهتر است كه اين مقايسه هم در طرح‏‌‏هاي بهزراعي، مثل مقايسه فاصله رديف‏‌‏ها، فاصله بوته‏‌‏ها، عمق كاشت و ... و معرفي ‏يك رقم برتر به كشاورز و يا وارد كردن ارقام مختلف از مراكز تحقيقاتي بين‏‌‏المللي و آزمايش كردن آنها در مناطق مختلف تا ببينند آيا اين رقم براي كشت در منطقه موردنظر مناسب است يا نه؟


‏فعاليت دوم ‏آن، اصلاح بذر و يا همان بهنژادي، يعني اينكه يك رقم كه مقاومت خوبي دارد، ولي عملكرد خوبي ندارد، را با يك رقم كه عملكرد خوبي دارد، تلاقي دهند و هيبريد بدست مي‏‌‏آورند تا رقم را اصلاح كنند و آن رقم را بعد از سال‏‌‏ها تلاش به كشاورز معرفي كنند.


‏مختصات مركز تحقيقات گرگان‏:


‏مركز تحقيقات گرگان كه محل اصلي آن در داخل شهر گرگ‏ان است، بعد از فلكه پمپ بنزين (ميدان معلم) واقع است. ‏داراي ايستگاهي است كه اين ايستگاه، ايستگا‏ه تحقيقات اصلاح نهال و بذر است و در سال 1337 تاسيس شده است و وسعت آن حدود 37 هكتار و در 6 كيلومتري شمال گرگان واقع است.


‏موقعيت ايستگاه در 54 درجه و 20 دقيقه طول شرقي، در 46 درجه ‏با 55 دقيقه عرض شمالي است كه با 6 متر ارتف‏اع از سطح دريا، با متوسط بارندگي ‏سالانه حدود 400-450 ‏ميليمتر، بسياري از تحقيقات بهنژادي و بهزراعي غلات، دانه‏‌‏هاي روغني، ذرت، حبوبات،‏‌‏ گياهان علوفه‏‌‏اي، مبارزه با آفات و بيماري‏‌‏ها، تغيير عناصر غذايي در خاك و گياه و آماده‏‌‏سازي ‏بستر بذر و كنترل گواهي بذر و ... انجام مي‏‌‏شود.


‏همچنين داراي تعدادي ماشين‏‌‏آلات ‏از جمله كمباين، تراكتور، گاوآهن، ديسك، دستگاه بوجار و ... ‏و همچنين داراي 2 چاه آب و‏ سيستم آبياري ويل‏‌‏مو مي‏‌‏باشد؛ ‏داراي چندين ‏ان‏ب‏ار ژرم‏‌‏پلا‏س‏م است كه مواد ژنتيكي در آنجا نگهداري مي‏‌‏شود. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود كارورزي زراعت و اصلاح نباتات ايستگاه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر استان گلستان ـ گرگان 40 ص

خرید آنلاین