دانلود مقاله معرفي سمپاش ميكرونر 20 ص

دانلود مقاله معرفي سمپاش ميكرونر 20 ص

دانلود مقاله معرفي سمپاش ميكرونر 20 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 19 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏معرفي سمپاش ميكرونر


‏مقدمه:


‏باتوجه به مشكلات عديده كار با سمپاش‏‌‏هاي مرسوم از جمله ايجاد ذرات بسيار غيريكنواخت، مصرف آب و سم زياد، تأثيرپذيري كم سمپاشي و نياز به قطعات يدكي گران قيمت همراه با قيمت خريد اوليه بالا ايده استفاده از ديسك چرخان (Spining Disc)‏ براي ايجاد ذرات ريز و يكنواخت 60 سال قبل ارائه گرديد. زماني كه يك فرد انگليسي به نام ادوارد بالس در جاده‏‌‏اي خيس با ماشين خود به سمت منزل مي‏‌‏رفت و چرخ‏‌‏هاي ماشين‏‌‏هاي كناري آب جاده را به صورت ذراتي ريز به شيشه‏‌‏هاي اتومبيل او پرتاب مي‏‌‏نمود، او مشاهده كرد كه مقدار كمي از آب توسط چرخ‏‌‏هاي اتومبيل به صورت ذرات ريز


‏و در عين حال يكنواخت شيشه‏‌‏هاي ماشين او را كاملاً پوشاند. وي دريافت كه اگر همين اصل در سمپاشي گياهان بكار رود مقدار كمي از محلول سم مي‏‌‏تواند پوششي كامل و يكنواخت را بر روي گياهان ايجاد نمايد. يكي از كمپاني‏‌‏هاي معتبر كه نقش اصلي را در توليد انواع سمپاش‏‌‏هاي ميكرونر داشته است، كمپاني ميكرون (MICRON)‏ در انگلستان به مديريت آقاي بالس بوده از سال 1975 تلاش‏‌‏هاي ارزنده‏‌‏اي در توليد و عرضه انواع سمپاش‏‌‏هاي ميكرونر داشته است.


‏اصول كار ميكرونر:


‏سمپاشي با قطرات كنترل شده كه به اختصار CDA‏  ‏


‏ (CONTROLED DROPLED APPLICATION)‏ ناميده مي‏‌‏شود روش بسيار مؤثر براي مبارزه با آفات، بيماري‏‌‏هاي گياهي و علف‏‌‏هاي هرز مي‏‌‏باشد كه ضمن ايجاد ذرات يكنواخت و يكسان، حداقل محلول سم در هكتار را بكار مي‏‌‏گيرد. سمپاش‏‌‏هاي مرسوم محدوده‏‌‏اي وسيع از قطرات را از نظر اندازه توليد مي‏‌‏نمايند. قطرات درشت سم در روي برگ‏‌‏ها به يكديگر پيوسته و تشكيل قطرات درشت‏‌‏تري مي‏‌‏دهند اين قطرات درشت به طرف پايين غلتيده و روي خاك مي‏‌‏افتند و سبب آلودگي مي‏‌‏شوند. قطرات بسيار ريز نيز در نتيجه بادبردگي (drift)‏ از دسترس هدف دور مي‏‌‏شوند. لذا لازم است كه باتوجه به هدف سمپاشي از اندازه مشخصي از قطرات استفاده شود تا نتيجه مطلوب از عمليات بدست آيد. جدول ذيل اندازه مناسب قطر ذرات را باتوجه به نوع آفت‏‌‏ نشان مي‏‌‏دهد.


‏  


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله معرفي سمپاش ميكرونر 20 ص

خرید آنلاین