دانلود مقاله تراكتور و موتور دیزل

دانلود مقاله تراكتور و موتور دیزل

دانلود مقاله تراكتور و موتور دیزل

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 20 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


1


‏سیر ‏تاریخی تراکتور


‏ریشه لغوی


‏تراکتور ‏به ماشین خودرویی اطلاق می‌شود که از قدرت آن برای کشیدن ‏ادوات و ماشینهای کشاورزی ‏قابل حرکت استفاده ‏می‌شود. همچنین از این ماشین برای بکار انداختن ماشینهای ساکن در ‏مزرعه ‏استفاده می‌گردد. که در این موارد ‏قدرت مورد نیاز از طریق محور توان‌دهی تراکتور تامین می‌گردد.


‏نگاه اجمالی


‏تراکتور مهمترین وسیله کمکی در ‏زراعت مکانیزه ‏محسوب می‌شود که از لحاظ سرعت ‏و از لحاظ تحرک ، قدرت و حمل ادوات و ماشینهای مختلف بر حیوانات کشنده ارجعیت دارد ‏و شرط اولیه تقلیل و تسهیل کار بدنی است. بطور کلی وظیفه تامین قدرت در مزرعه به ‏علت سختی کارهای زراعی و نیز دراز مدت بودن آنها از عهده انسان و حیوان خارج است و ‏در این زمینه تنها تراکتور است که باعث انجام کارهای ‏کشاورزی ‏در مقیاس گسترده ‏می‌گردد.


‏تراکتور بر خلاف ماشینهای صنعتی ، یک ماشین متحرک است. که بوسیله ‏انسان هدایت می‌گردد و در حین همین حرکت نیز کار انجام می‌دهد. معمول‌ترین انواع ‏تراکتورها عبارتند از : ‏تراکتور بخار ‏که در آن یک ‏موتور احتراق خارجی (‏موتور بخار) تولید قدرت ‏می‌کند. و تراکتورهای احتراق داخلی که معمولا احتراق داخلی که معمولا با ‏بنزین ‏و یا ‏گازوئیل ‏کار می‌کنند.


2


‏تراکتور بخار


‏اختراع و توسعه ‏موتور بخار ‏یکصد سال قبل از اختراع ‏موتور ‏احتراق داخلی ‏صورت گرفت (موتور بخار در سال 1769 میلادی توسط ‏جیمز وات ‏اختراع شد.) نتیجتا قدیمی‌ترین نوع ‏شناخته‌شده تراکتورها از نوع بخار بوده‌اند. این تراکتورها برای اولین بار جهت ‏بکارانداختن ‏خرمنکوب‌ها ‏در کشور آمریکا و در اواخر قرن ‏نوزدهم مورد استفاده قرار گرفتند.


‏از خصوصیات ‏خودرو ‏بودن این تراکتورها عمدتا برای رفتن از یک خرمن به خرمن دیگر استفاده می‌گردید. و ‏فقط جهت انجام کارهای ساکن از آنها استفاده می‌شد. بعدها با بوجود آمدن مزارع بزرگ ‏گندم در غرب و شمال غربی ایالات متحده تراکتورهای بخار تا حدودی جایگزین قدرت ‏حیوانات شدند. از قدرت تراکتورهای بخار در انجام کارهایی نظیر ‏شخم‌زدن ‏، ‏کشت بذر ‏، و ‏برداشت محصول ‏استفاده می‌شد.


‏تراکتور بخار ‏برای انجام کار در مزرعه دارای ‏محدودیت‌هایی مخصوص به خود بود. بدین ترتیب که این تراکتور خیلی سنگین بود و به ‏کندی حرکت می‌کرد، سوخت آن پرحجم بود و با اشکال مورد استفاده قرار می‌گرفت. و ‏اشکال تامین آب ‏دیگ بخار ‏و سوخت مورد نیاز باعث می‌شد تا به ‏مواظبت و توجه مداومی نیاز داشته‌باشد. بطوری که یک


‏نفر مراقبت از تامین ‏سوخت ‏و آب را بر عهده می‌گرفت و نفر دوم ‏متوجه طرز کار ‏تراکتور ‏بود و هدایت آنرا بعهده داشت. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله تراكتور و موتور دیزل

خرید آنلاین