دانلود تحقیق نهاد اجتماعی 14 ص

دانلود تحقیق نهاد اجتماعی 14 ص

دانلود تحقیق نهاد اجتماعی 14 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 14 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏1


‏نهاد اجتماعی


‏جهت انجام یک تحقیق منسجم ومنظم ،در این پژوهش سعی می نماییم مطالب خود را تحت عناوین متفاوت بررسی نمائیم .


‏الف- تعریف لغوی نهاد :فرهنگ آکسفورد نهاد را سازمانی می داند که برای اهداف اجتماعی ،آموزشی ومذهبی تاسیس می شود .که به کمک وخدمت به افراد نیازمند به کار می رود .


‏یا به عبارت دیگر :منظور از نهاد در این عنوان عبارت است از نظامی تقریبا پایدار وسازمانی یافته از الگوهای اجتماعی که برخی رفتارهای نظارت شده ویکسان را با هدف بر آوردن نیازهای اساسی جامعه در بر می گیرد .


‏یا نها :برای واژه نهاد معانی گوناگون بسیاری در ادبیات مشاهده می شود از لحاظ لغوی به معنای نهادن ‏–‏ استقرار- سرشت وطبیعت ،اساس رسم ،روش وغیره می باشد.


‏استاد غلامحسین صدیقی پایه گذار جامعه شناسی در ایران ،واژه (نهاد) را درمقابل لغت فرانسه وانگلیسی آن Institut‏ به کار برد او واژه های (موسسه وتاسیس)را که معنای رایج Institution‏ بود برای مفاهیم جامعه شناسی غیر کافی وبی ربط دانست .


‏2


‏چکیده:


‏به طور کلی نهادها یا "institution"‏ را می توان نظامی تقریباً پایدار و سازمان یافته داشت که شامل الگوهای اجتماعی خاصی است که برخی از رفتارهای نظارت شده را با هدف برآمدن نیازهای اساسی جامعه در بر می گیرد.


‏و نهادهای اجتماعی مانند یک اندام کل ارگانیسم اجتماعی تصور می شود که نمی تواند جدا از دیگر اندامها ،مفهوم اصلی خود را داشته باشد. از این رو باید آنرا در درون کل ارگانیسم جامعه و با توجه به روابط واکنشهای متقابلی که با دیگر نهادها دارند بررسی و مطالعه کرد.


‏هر نهاد اجتماعی ویزگیهای خاص خود را دارد. مانند:


‏1- هر نهاد اجتماعی مبین واقعیتی است که در جامعه ساخته شده و استقرار یافته است.


‏2- نهاد ساخت اجتماعی است و نقش ویژه ای در حیات اجتماعی دارد.


‏3- نهادها از نظر ساخت صور گوناگون دارند.


‏4- همگی هدفمند هستند.


‏5- ساخت مستقل و منفرد دارند.


‏6- الگوهای رفتاری ، آداب و عادات هر جامعه اصل نهاد هستند.


‏7- ارتباط افراد با نهاد موجب انتقال مبراثها می شود .و نهادی شدن عبارت است از فرایند توسعه نظام منظمی از هنجارها ،پایگاه ها و نقشهای مشخص و به هم پیوسته که جامعه آنرا پذیرا شده است. از طریق نهادی شدن ، افتارهای خود انگیخته و پیش بینی ناپذیر ،جای خود را به رفتار نظام یافته و پیش بینی پذیر می دهد.


‏همچنین برای نهادها می توان کارکردهای اساسی نیز نام برد: 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود تحقیق نهاد اجتماعی 14 ص

خرید آنلاین