دانلود تحقیق فرهنگ 12ص

دانلود تحقیق فرهنگ 12ص

دانلود تحقیق فرهنگ 12ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 12 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏1


‏فرهنگ


‏تعاریف دیگر فرهنگ


‏فرهنگی شدن


‏آنچه به این بحث ارتباط دارد :


‏فرهنگ ‏مجموعه پیچیده ای است که در برگیرنده ‏دانستنیها , ‏اعتقادات ,‏هنر‏ها , ‏اخلاقیات ,‏قوانین ,‏عادات وهرگونه توانایی دیگری است که ‏بوسیله ‏انسان ‏بعنوان عضو جامعه کسب شده است.


‏در ‏جامعه ‏شناسی ‏و ‏انسان شناسی ‏از فرهنگ تعاریف متعددی عنوان ‏گردیده است . معروفترین و شاید جامع ترین تعریفی که از فرهنگ ارائه گردیده است , ‏متعلق به ‏ادوارد تایلر TYLOR ‏است که در بالا ذکر شد.


‏تعاریف دیگر فرهنگ


‏رالف لینتون ‏فرهنگ را ترکیبی از رفتار مکتب ‏می‌داند که بوسیله اعضاء جامعه معینی از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و میان ‏افراد مشترک است .


‏به نظر ‏ادوارد ساپیر ‏فرهنگ بعبارت از نظامی از ‏رفتارها که جامعه بر افراد تحمیل می‌کند و در عین حال نظامی ارتباطی است که جامعه ‏بین افراد بر قرار می‌کند.


‏3


‏با توجه به تعاریف فوق بطور کلی می‌توان ‏فرهنگ را میراث اجتماعی انسان دانست که او را از سایر حیوانات متمایز می‌سازد. این ‏وجوه تمایز را که منحصر به انسان است می‌توان مبتنی بر چهار ویژگی بشرح زیر دانست :


‏تفکر و قدرت یادگیری


‏تکلم


‏تکنولوژی


‏اجتماعی بودن‏(‏زندگی گروهی‏)


‏بعضی از صفات فوق را می‌توان ‏در حد بسیار ضعیفی در حیوانات نیز مشاهده نمود که آنها را در حقیقت اعمال و حرکات ‏غریزی باید تلقی نمود و نه ویژگیهای فرهنگی مثل غریزه مادری , لانه سازی و...


‏فرهنگ انسانی بر عکس در بسیاری از موارد بر غرایز بشری لگام می‌زند و بهمین ‏دلیل چنانچه فرهنگ انسانی را از انسان بگیرند تمایزی بین انسان و حیوان بجای ‏نمی‌ماند.


‏فرهنگی شدن


‏فرهنگی شدن در حقیقت هماهنگی و انطباق فرد با کلیه شرایط و ‏خصوصیات فرهنگی است و معمولاً به دو صورت ممکن است واقع شود. اول بصورت طبیعی و ‏تدریجی که همان رشد افراد در داخل شرایط فرهنگی خاص است . دوم بصورت تلاقی دو فرهنگ ‏که بطرق مختلف ممکن است صورت گیرد . فرهنگ در برگیرنده تمام چیزهایی است که ما از ‏مردم دیگر می‌آموزیم و تقریباً اعمال انسان مستقیم و یا غیر مستقیم از فرهنگ ناشی ‏می‌شود و تحت نفوذ آن است . برای روشن شدن مطلب یکی از اعمال انسان را مثال می زنیم 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود تحقیق فرهنگ 12ص

خرید آنلاین