دانلود تحقیق سیمان 25 ص

دانلود تحقیق سیمان 25 ص

دانلود تحقیق سیمان 25 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 24 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


1


‏سیمان :


‏ریشه لغوی


‏کلمه سیمان از یک لغت لاتین به نام ‏سی‌منت ( cement ) ‏گرفته شده است و ماده ای ‏است که دارای خاصیت چسبانندگی مواد به یکدیگر است و در حقیقت ، واسطه چسباندن است.


‏سیمان در صنایع ساختمانی


‏در صنایع ساختمانی ، سیمان به ماده ای گفته ‏می‌شود که برای چسباندن مصالح مختلف به یکدیگر از قبیل سنگ و شن ، ماسه ، آجر و ‏غیره بکار می‌رود و ترکیبات اصلی این سیمان از ‏مواد آهکی ‏است. سیمانهای آهکی ‏معمولا از ترکیبات سیلیکات و آلومیناتهای آهک تشکیل شده‌اند که هم به‌صورت طبیعی ‏یافت می‌شوند و هم قابل تولید در کارخانجات سیمان‌سازی هستند.


3


‏تاریخچه


‏اگرچه از زمانهای بسیار گذشته اقوام و ملل مختلف به نحوی با ‏استفاده از سیمان در ساخت بنا سود می‌جستند، ولی اولین بار در سال 1824 ، ‏سیمان ‏پرتلند ‏به نام "‏ژوزف آسپدین" ‏که یک معمار انگلیسی بود، ثبت شد. به لحاظ ‏شباهت ظاهری و کیفیت بتن‌های تولید شده از سیمانهای اولیه به سنگهای ناحیه پرتلند ‏در دورست انگلیس ، سیمان به نام سیمان پرتلند معروف شد و تا به امروز برای ‏سیمانهایی که از مخلوط نمودن و حرارت دادن مواد آهکی و رسی و مواد حاوی سیلیس ، ‏آلومینا و اکسید آهن و تولید کلینکر و نهایتا آسیاب نمودن کلینکر بدست می‌آید، ‏استفاده می‌شود.


‏ساختار سیمان


‏اساسا سیمان با آسیاب نمودن مواد خام از قبیل سنگ و ‏آهک ‏و آلومینا و سیلیسی که به ‏صورت خاک رس و یا سنگهای رسی وجود دارد و مخلوط نمودن آنها با نسبتهای معین و با ‏حرارت دادن در کوره‌های دوار تا حدود 1400درجه سانتی‌گراد بدست می‌آید. در این ‏مرحله ، مواد در کوره تبدیل به گلوله‌های تقریبا سیاه رنگی می‌شوند که ‏کلینکر ‏نامیده می‌شود.


‏کلینکر پس از سرد شدن ، با مقداری سنگ گچ ‏به‌منظور تنظیم گیرش ، مخلوط و آسیاب شده و پودر خاکستری رنگی حاصل می‌شود که همان ‏سیمان پرتلند است. با توجه به نوع و کیفیت مواد خام ، سیمان با دو روش عمده‌تر و 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود تحقیق سیمان 25 ص

خرید آنلاین