دانلود تحقیق كارآفريني 78 ص

دانلود تحقیق كارآفريني 78 ص

دانلود  تحقیق كارآفريني 78 ص

تحقیق كارآفريني 78 ص - word (..doc) - فایل وورد - عمومی و آزاد - گوناگون

نوع و پسوند فایل : word (..doc)

78 صفحه

مختصری از محتویات فایل :

 

 

‏0

‏درس

‏كارآفـريني

 

‏2

‏ الف. ‏صادرات كشور ما به اين كشورها شامل:‏ موادغذايي، كفش و پوشاك، مواد شوينده، لوازم خانگي و منسوجات است و واردات كشور مواد شيميايي، پنبه، آهن آلات و كود شيميايي مي‏‌‏باشد. اطلاع كارآفرينان از عناوين كالاهاي وارداتي و صادراتي و ميزان حجم معاملات و مبادلات كالاها در تأسيس واحدهاي توليدي و خدماتي و چگونگي توسعه فعاليتهاي آنها بسيار مؤثر مي‏‌‏باشد.

‏ب. صادرات و واردات با پول: ‏معاملات با كشورهاي خارجي با پول و به طور عمده با استفاده از دلار انجام مي‏‌‏گيرد ليكن كشورهاي جهان به علت اينكه از نوسان ارزش دلار آسيب كمتري ببينند علاقه دارند كه مبادلات بازرگاني خود را با احتساب ارزش واقعي بين‏‌‏المللي پول چند كشور جهان مانند ژاپن، آلمان، فرانسه، انگليس و ... انجام دهند. به همين علت كشورهاي اروپايي در حال به توافق رسيدن در انتخاب واحد پولي مشترك بين خود مي‏‌‏باشند‏ ‏- (به نقل از روزنامه سلام 10 دي 1377)

‏يورو پول و احد اروپايي از فردا (اول ژانويه 1999) به طور قانوني وارد بازار اروپا مي‏‌‏شود.

‏كارشناسان اقتصادي معتقدند اين اقدام اتحاديه اروپا حركتي است در جهت تحكيم و تكميل پيوندهاي سياسي، اقتصادي گذشته و موجب مي‏‌‏شود تا بلوك اقتصادي قدرتمندي براي مقابله با قدرت اقتصادي آمريكا به وجود آيد.

‏كشورهاي اتريش، بلژيك، آلمان، فنلاند، فرانسه، ايرلند، ايتاليا، لوگزامبورگ، هلند، پرتغال و اسپانيا با جمعيتي در حدود 291 ميليون نفر يازده كشوري خواهند بود كه از فردا به طور رسمي پول واحد اروپا را پول قانوني خود تلقي خواهند كرد.

‏البته در ابتداي كار، يورو گردش پولهاي رايج ملي را ناگهاني متوقف نخواهد كرد و كشورهاي اروپايي ياد شده تا ژانويه 2002 براي جايگزيني كامل يورو به جاي پولهاي خود فرصت دارند.

‏كميسيون اروپا اخيرا اعلام كرده است كه جايگزيني اسكناسها و سكه‏‌‏هاي يورو به جاي 12 ميليارد قطعه اسكناس و 70 ميليارد قطعه سكه فعلي رايج در بازارهاي اروپا زمان زيادي مي‏‌‏برد و به همين علت 3 سال براي دوران انتقال تعيين شده است. البته از هفته آينده (چهار ژانويه) بازارهاي سهام اوراق بهادار تنها از يورو استفاده خواهند كرد و همچنين در نقل و انتقال وجوه از طريق رايانه نيز كه به پول نياز نيست مي‏‌‏توان از يورو استفاده كرد.

‏رئيس دانشكده اقتصادي دانشگاه علام طباطبايي در پاسخ به سؤالي درباره هدف كشورهاي اتحاديه اروپا از جايگزيني يورو به جاي پولهاي ملي به خبرنگار ما گفت: توافق براي انتشار پول واحد اروپايي در حقيقت ادامه حركت براي اتحاد واقعي اروپا بود كه از تشكيل بازار مشترك و ايجاد اروپاي متحد آغاز شد و با رواج پول مشترك اكنون با ايالات متحده اروپا مشابه ايالات متحده آمريكا روبرو هستيم.

‏وي در پاسخ به اين سؤال كه انتخاب يورو به عنوان پول واحد اروپا چه تأثيري به اوضاع مالي و اقتصاد جهان خواهد داشت گفت: قدرت توليد حدود 300 ميليون نفر جمعيت تحت پوشش 11 كشور اروپايي حدود 7 تا 8 هزار ميليارد دلار تخمين زده مي‏‌‏شود كه اين تقريبا معادل قدرت ايالات متحده آمريكا است و طبيعتا پول اروپايي با چنين پشتوانه‏‌‏اي مي‏‌‏تواند به سرعت در كنار پولهاي پرقدرتي چون دلار و ين قرار گيرد.

‏وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا يورو مي‏‌‏تواند جايگزين ارزهاي پرقدرتي چون دلار، پوند و يا ين شود گفت: اين مسأله بستگي به عكس‏‌‏العمل كشورهاي مختلف دارد از طرفي اكنون دلار مورد استفاده بخش اعظم كشورهاي جهان است و كشورها اجازه نخواهند داد تا دلار كه اكنون به عنوان ذخيره بانكهاي مركزي تعداد زيادي از كشورهاي جهان است سقوط كند، هر چند برخي كشورها به مرور در معاملات خود اين پول را جايگزين دلار خواهند كرد اما اقتصاد بزرگ آمريكا نيز در برابر اين قبيل اقدامات بيكار نخواهند نشست. نبايد از ياد برد كه آمريكا قدرت اقتصادي يكپارچه با سابقه‏‌‏اي طولاني است اما اروپا هنوز در ابتداي راه است.

‏وي در پاسخ به اين سؤال كه با جريان افتادن پول واحد اروپا چه تأثيري بر روي اقتصاد ايران خواهد داشت، گفت: من معتقدم اكنون بايد از اين فرصت استفاده كنيد و به قدرت انحصاري دلار در اقتصاد خارجي خود پايان دهيم. همانطور كه برخي از كشورها در جنوب شرقي آسيا به اين سو حركت مي‏‌‏كنند.

‏رئيس دانشكده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبايي افزود: كشور ما در سالهاي اخير به علت كاهش ارزش دلار و يا نوسانات آن زيانهاي زيادي ديده است زيرا در بافتهاي ما عمدتا به دلار است از طرفي ما عمده مبادلات اقتصادي و روابط سياسي خود را با اروپا انجام مي‏‌‏دهيم و منطقي است كه پول مورد مبادله را هم از پولهاي آنها انتخاب كنيم.

‏همچنين يك استاد دانشگاه و عضو هيأت علمي سازمان مديريت صنعتي نيز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: كشورهاي اروپايي از دهه‏‌‏هاي گذشته همواره به دنبال ايجاد يك بلوك قدرتمند اقتصادي براي مقابله و رقابت با قدرت امريكا بوده‏‌‏اند و حركت اخير نيز در جهت اقدامات گذشته مي‏‌‏باشد.

‏وي افزود: انتخاب پول و احد اروپا سبب سرعت در مبادلات بازرگاني و كاهش هزينه‏‌‏ها در بين كشورهاي عضو اتحاديه اروپا (به جز انگليس) خواهد شد و مي‏‌‏توان آن را حركت ديگري به سوي يكپارچه‏‌‏سازي اروپا دانست. درباره تأثير پول واحد اروپايي بر اوضاع مالي و اقتصادي جهان گفت: اين پول قدرتمند با ورود خود به سبد ارزي جهان احتمالا شوكهايي را وارد مي‏‌‏كند و برخي معتقدند يورو به تدريج جايگزين دلار خواهد شد. هم اكنون چين اعلام كرده كه كل ذخاير ارزي خود را به يورو تبديل مي‏‌‏كند.

‏اين استاد افزود: از طرف ديگر به نظر مي‏‌‏رسد كه يورو پولي با ثبات و كم نوسان خواهد بود و شايد همين امر سبب روي‏‌‏آوري كشورهاي بيشتري به اين پول بشود.

‏وي گفت: البته بسياري از كارشناسان در آمريكا و اروپا با ترديد به پول واحد اروپا نگاه مي‏‌‏كنند اما من فكر مي‏‌‏كنم چون اقتصاد منطقي و موفق اروپا پشت يورو قرار دارد اين پول به مرور قدرت فراواني پيدا كند و در نهايت به نفوذ دلار دست يابد.

‏وي در پاسخ به سؤالي درباره تأثير احتمالي يورو به اقتصاد ايران گفت: چون خريدهاي ما از اروپا و از طرفي درآمدها به دلار است اگر به جريان افتادن يورو سبب كاهش ارزش دلار شود با مشكل روبه‏‌‏رو مي‏‌‏شويم.

‏.

 

دانلود تحقیق كارآفريني 78 ص ,تحقیق كارآفريني 78 ص,دانلود دانلود تحقیق كارآفريني 78 ص ,تحقیق,كارآفريني,78,ص

 

 


 

تصاویری از چند صفحه نخست فایل :

 

دسته:

دانلود تحقیق كارآفريني 78 ص

خرید آنلاین