دانلود مقاله كاربرد رايانه در حسابداري

دانلود مقاله كاربرد رايانه در حسابداري

دانلود مقاله كاربرد رايانه در حسابداري

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 5 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


                                       ‏کاربرد رايانه در حسابداري


‏مادر رايانه را ماشين حساب دانسته اند . ‏درواقع رايانه را ميتوان ماشين حسابي بزرگ دانست كه قادر به انجام كارهاي زيادي است . ‏ماشين حساب يكي از مهمترين ابزارهاي يك حسابدار است و اين فرزند خلف ماشين حساب ‏اين كار را بعد از او به نحو احسن بر عهده گرفته است و نه تنها براي انجام محاسبات 4 ‏عمل اصلي بلكه براي بسياري از كارهاي پيچيده حسابداري كارايي دارد .


‏امروزه ‏اكثر ادارات دولتي و خصوصي براي كارهاي حسابداري خود از سيستم هاي رايانه ايي و نرم ‏افزارهايي پيچيده و مخصوص به موسسه خود بهره مي گيرند . ميتوان به اين نكته اشاره ‏كرد كه سيستم هاي رايانه ي كه به صورت عام در اختيار همه اعم از كاربران و ‏علاقمندان باشد كم است و از آن تعدادي هم كه تهيه شده به صورتي بسيار كلي طراحي شده


‏است .


‏دو دليل براي كمبود اين نرم افزارها ذكر مي كنم . اول اين كه موسسات ‏تجاري يا اينقدر كوچكند كه نيازي به استفاده از رايانه در كارهاي خود نمي بينند و ‏يا انقدر بزرگ و داراي حجم گردش ملي بسيار كه دست به تهيه سيستم رايانه مخصوص به ‏خود مي زنند . دومين دليل اين است كه هنوز فرهنك ستفاده از رايانه وارد تجارت ايران ‏نشده است .


‏درمورد طراحي نرم افزارهاي حسابداري حتي مي توان به موسسات خصوصي ‏آموزش حسابداري مراجعه كرد كه در امر آموزش از برنامه هاي رايانه اي و سيستم مخصوص ‏به خود را براي آموزش به هنر آموزان مشغول به تحصيل در آموزشگاه خويش دارند . 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله كاربرد رايانه در حسابداري

خرید آنلاین