دانلود مقاله اطلاعات مالی حسابرسی شده

دانلود مقاله اطلاعات مالی حسابرسی شده

دانلود مقاله اطلاعات مالی حسابرسی شده

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 3 صفحه
 قسمتی از متن word (..DOC) : 


 


‏اطلاعات مالی حسابرسی شده مهمترین نیاز بازار سرمایه است


‏از جمله توقعات سازمان بورس و اوراق بهادار از این حرفه شفافیت اطلاعات است که این موضوع با کارایی بازار سرمایه ارتباط تنگاتنگی دارد و کارایی بدون اطلاعات محقق نمی شود.


علاوه بر اطلاعات تاریخی ،‌ اطلاعات آتی شرکت هاکه مهمترین بخش است در قیمت سهام بسیار مؤثر است و باتوجه به امکان دستکاری این نوع اطلاعات باید استاندارد 330 مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.


‏ در بحث الزامات صورت‌های آتی باید توسعه و ارتقا شفافیت حرفه حسابداری و حسابرسی مدنظر قرار گیرد تا همزمان با توسعه بازار و راه اندازی محصولات جدید مانند صندوق های سرمایه گذاری این حرفه نیز همگام با بازار سرمایه حرکت کند.نقش اطلاعات شفاف در ارزش جاری و حباب قیمت ها سهام شرکت‌های سرمایه گذاری‏ محسوس است. ‏این نوع از شرکت ها در دوران رونق با اقدام به تجدید ارزیابی ، سود بیشتری شناسایی و تقسیم می کنند که همین مسئله در دوران رکود مشکلات متعددی را برای این دسته از شرکت ها ایجاد می کند.هدف سازمان بورس از ایجاد بازار شفاف بدون منصفانه و با کارآیی بالا ‏است‏باید در دو حوزه معاملات و اطلاعات شفافیت به وجود آید که این مهم ازطریق دریافت اطلاعات مالی شرکتها به دست می آید.


‏مهمترین نیاز بازار سرمایه اطلاعات مالی حسابرسی شده و بررسی و اظهارنظر و اعتباردهی حسابرسان و حسابداران است.


‏از دیگر توقعات سازمان بورس از این حرفه دقت و رعایت آیین رفتار حرفه ای است تا مواردی چون دستکاری گزارش های مالی و تزلزل و کاهش کیفیت صورت های مالی به وجود نیاید.در گزارش های مالی شرکت های بورسی ‏بسیار‏مهم‏ هستند.‏ ‌به دلیل اینکه اطلاعات لازمه قیمت گذاری سهام شرکت‌های بورسی است و بازار فرابورس هم راه اندازی خواهد شد صراحت در گزارش های مالی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.نحوه گزارشگری مالی در صنایع خاصی چون بانکها ، بیمه ها ، لیزینگ ها شرکت های و سرمایه گذاری‌ متفاوت است به همین منظور کمیته استانداردسازی در حال اصلاح و تهیه گزارشگری‌های خاص است.از جمله اق‏دامات مهم برای جهانی شدن بورس ایران رعایت و تطابق حرفه حسابداری حسابرسی با استانداردهای جهانی است و برای ارتباط بورس کشور با دیگر بورسها باید به سمت استانداردسازی و کسب اعتبار جهانی حرکت کنیم.اساس قیمت گذاری سهام شرکت برپایه سودآوری شرکتها است که محصول فرایند گزارشگری مالی استوی به ورود ابزارهای جدید به بورس اشاره کرد و گفت: باتوجه به اتمام طراحی قراردادهای آتی (فیوچر) و آ‌ماده بودن این ابراز جدید برای حضور در بورس باید چگونگی ثبت و گزارشگری این محصول و دیگر ابزار مالی به نام صکوک که در 8 نوع در کمیته فقهی طراحی شده مشخص شود.


‏  راه اندازی شبکه اطلاع رسانی ناشران (کدال) ‏:‏با راه‌اندازی این شبکه کاغذ حذف و نحوه اطلاع رسانی متحول خواهد شد و به همین منظور حرفه حسابداری و حسابرسی باید استانداردهای مورد نیاز این شبکه را تهیه کند‏.


‏ترازنامه


‏ترازنامه ‏یا بیلان عبارتست از صورتی که وضع مالی ‏یک موسسه را در یک تاریخ معین ( غالبا آخرین روز ماه یا سال ) نشان می دهد و به ‏همین دلیل به آن صورت وضعیت مالی نیز گفته می شود . ترازنامه در واقع همان 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله اطلاعات مالی حسابرسی شده

خرید آنلاین