دانلود مقاله مسجد كرامت

دانلود مقاله مسجد كرامت

دانلود مقاله مسجد كرامت

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 6 صفحه
 قسمتی از متن word (..docx) : 


 


‏مسجد کرامت؛ سنگر مبارزه با رژیم پهلوی//روحانیت در صف اول مبارزه با شاه ‏ا


‏مردم و روحانیت مشهد در صف اول و خط مقدم جبهه نبرد با شاه خائن قرار داشتند و نقش مهم و حیاتی را در پیشبرد اهداف امام و پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند و در آن دوران مسجد کرامت مهمترین پایگاه انقلابیون مشهد بود.


‏خبرگزاری شبستان - خراسان رضوی: ‏مساجد در طول تاریخ‏ ‏محل گسترش اسلام و مکان رفع مشکلات جامعه اسلامی بوده اند.‏ ‏این پایگاه های خدا بر روی زمین همواره مکانی برای فراگیری علم انقلاب اسلامی و‏ ‏دفاع مقدس بوده و در شرایط امروز نیز مکانی برای مقابله با جنگ نرم دشمن هستند.


‏مسجد یکی از مکان های کلیدی دوران انقلاب است که بسیاری از دلیر مردان و زنان لبیک گویان به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران برای مقابله با رژیم پهلوی پا به میدان مبارزه گذاشتند.


‏یکی از مساجد تاثیر گذار و کانون مبارزان انقلابی در سال 1357 در مشهد مسجد کرامت است، این مسجد یکی از مساجد قدیمی و معروف شهر مشهد است که در مرکز شهر مشهد و در فاصله تقریبی کمتراز 500 متر به بارگاه منور رضوی و‏ ‏در چهارراه شهدا(چهارراه نادری) واقع شده است.


‏مسجد کرامت در دوران انقلاب‏ ‏مرکز و ستاد عملیاتی تظاهرات و راهپیمایی‌های مردم مشهد و سنگر حضور افرادی چون آیت الله خامنه ای، آیت الله واعظ طبسی، آیات عظام نوغانی، مرعشی، شیرازی و‏ ‏شهیدانی چون هاشمى‏نژاد، کامیاب، موسوى قوچانى و‏ ‏اندرزگو بود که در صف مبارزین اصلی انقلاب‏ ‏قرار داشتند


‏ ‏و ‏برای پیشبرد اهداف امام راحل و مبارزه با رژیم ستمشاهی شکنجه ها و سختی های فراوانی را به جان خریدند.


 


‏برای ماندگاری انقلاب باید معیارهای انقلاب اسلامی را در خود تقویت کنیم


‏در همیمن رابطه حجت الاسلام محمد باقر فرازنه، امام جمعه موقت مشهد و امام جماعت مسجد کرامت در گفتگو با خبرنگار شبستان‏ ‏اظهار داشت: برای ماندگاری انقلاب باید معیارهای انقلاب اسلامی را در خود تقویت و برای انتقال آن به نسل های بعدی تلاش کنیم.


‏رییس دانشگاه علوم اسلام رضوی با اشاره به این مطلب که مسجد کرامت مشهد به عنوان کانون جوشان انقلاب اسلامی در تغییر ذهنیت و باور مردم نسبت به دین و زندگی دینی و اسلامی نقش مهمی را قبل از انقلاب ایفا کرد،‏ ‏اذعان داشت: در آن دوران همواره ساواک و افرادی که انقلاب را قبول نداشتند 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله مسجد كرامت

خرید آنلاین