دانلود مقاله سرگذشت دانش پزشكي تا رنسانس

دانلود مقاله سرگذشت دانش پزشكي تا رنسانس

دانلود مقاله سرگذشت دانش پزشكي تا رنسانس

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 19 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏سرگذشت‏ ‏دانش‏ پزشكي تا رنسانس


‏ 


‏ 


‏پيش‏ از پيدايش تاريخ


‏ ‏تاريخ‏‌‏شناسان‏ ‏بر‏ اين باورند كه انسانهاي كنوني فرزندان نياكاني هستند كه روزگاراني در دشتهاي ‏پهناور‏ و شكاف كوههاي بلند به سر مي‌بردند.


‏ ‏دگرگوني‏ زندگي، ‏كه‏ آدميان به جاي بهره‌گيري از توان جسمي خود، از نيروي خرد خويش ياري بگيرند، و از ‏ميان‏ دشتها و درون شكاف كوهها به شهرهاي پرشكوه بيايند، هزاران سال طول ‏كشيده‏‌‏است‏.


‏آدمي‏ در روزگاران قديم بر روي زمينهاي سرد و خيس (مرطوب) ‏مي‏‌‏زيست‏ و با حيوانات خطرناكي كه در اطرافش بودند، دست و پنجه نرم مي‌كرد. در آن


‏روزگاران،‏ مردم حيوانات را شكار مي‌كردند تا گوشتشان را بخورند. استخوانهاي همان ‏حيوانات‏ وسيلة شكار و پوست آنها لباس انسانها بود. انسانها در گروههاي بسيار كوچك ‏زندگي‏ مي‌كردند و مانند فرزندان امروزي خود سخن گفتن نمي‌دانستند و با صداهاي مبهم ‏فرياد‏ مانند، چيزهايي را به يكديگر مي‌گفتند، و بيشتر با اشارة دست چيزهاي ساده را ‏بيان‏ مي‌كردند.


‏نياكان‏ ما كه در روزگاران پيش از تاريخ زندگي مي‌كردند، به ‏سه‏ چيز بسيار مهم، پي برده بودند. يكي اينكه استخوانهاي درشت و نوك تيز، ابزار ‏مفيدي‏ است كه مي‌تواند سلاح نبرد نيز قرار گيرد. سپس دريافتند كه مي‌توان دسته‌اي ‏نيز‏ براي آن ابزار يا سلاح فراهم كرده تا بهتر به كار گرفته شود. كشف آتش گام بعدي ‏آنان 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله سرگذشت دانش پزشكي تا رنسانس

خرید آنلاین