دانلود مقاله رهورد

دانلود مقاله رهورد

دانلود مقاله رهورد

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 5 صفحه
 قسمتی از متن word (..docx) : 


 


1


‏رهورد ‏


‏رهورد قوچان، روستاي کوچک و بکري است که براي ديدن آن بايد به يکي از سالمترين شهرهاي جهان سفر کنيد...


‏ ‏ قوچان، شهري که از سوي سازمان بهداشت جهاني به عنوان يکي از هزار شهر سالم معرفي شده است. از قوچان، بايد سري به بخش باجگيران و دهستان دولتخانه بزنيد تا بتوانيد از روستاي رهورد و تپه هاي تاريخي آن ديدن کنيد. روستايي با يک شهر مدفون شده به نام "شهر زر" و ده ها اثر باستاني که از روزگار اشکانيان به جا مانده است.


‏رهورد روستايي است سرسبز با آب و هواي کوهستاني که در 35 کيلومتري شمال غربي شهرستان قوچان واقع شده است. اين شهرستان استان خراسان رضوي امسال از سوي.


2


‏به گفته کارشناسان، نام رهورد برگرفته است از ره ورد يعني راه گل (شقايق) که در ارديبهشت ماه نماي بهشتي واقعي را به خود مي گيرد يا به روايتي ديگر برگرفته از کلمه رهبر به علت شرايط حاکميتي تاريخي و سياسي جغرافيايي حاکم بر پيرامون خود است.


‏ ‏روستاي باستاني


‏وسط روستا تپه اي بلند از گل رس با حفره هاي باريک، راهها و اتاقهايي مجلل وجود دارد که بيانگر دوره هاي متوالي و طولاني مدت تاريخي شهر مدفون شده «شهر زر» ‏ ‏يا «شهر فيروزه» بوده است. معماري و اشياء بدست آمده از اين تپه گوياي تمدني بسيار پيشرفته است.


‏سيري در تاريخ دولت اشکانيان و مرکزيت قوچان (آساک قديم) به عنوان قلب دولت اشکانيان نشان مي دهد که شهر زر جايگاه شخصيتهاي اصلي و خانواده حاکمان دولت اشکانيان بوده است. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله رهورد

خرید آنلاین