دانلود مقاله انقلاب مشروطه111

دانلود مقاله انقلاب مشروطه111

دانلود مقاله انقلاب مشروطه111

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 38 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏2


‏1


‏فصل اول:انقلاب مشروطه


‏2


‏3


‏انقلاب مشروطه‏


‏انقلاب مشروطه نيز همچون جنبش تنباكو داراي آثار ديرپا بي تاريخ معاصر كشور بوده است در اين جا به زمينه ها و علل وقوع ، علل شكست و پيامدهاي اين انقلاب را به اختصار اشاره نمود.


‏الف ) ‏زمينه ها و علل آغاز نهضت‏ : به طور كلي زمينه ها و علل وقوع انقلاب مشروطه در سه بعد فكري ـ فرهنگي ، سياسي و اقتصادي قابل بررسي است .


‏ب ) ‏روند حوادث‏ : در سال هاي پاياني حكومت ناصر الدين شاه اوضاع ايران به تدريج رو به ‏و‏خامت نهاد و با مرگ شاه اوضاع آشفته تر شد . مظفرالدين شاه كه پس از كشته شدن پدر به سلطنت رسيد فردي بيمار و ملايم بود و دست كم مدتي براي پذيرش افكار اصلاح طلبانه آمادگي داشت وي امين سلطان را كه مورد تنفر عامه بود بر كنار و امين الدوله را به جاي او منصوب كرد او براي پرداخت حقوق حرمسراي پدر بر آوردن خواست هاي مالي مكرر و در باريان تازه وارد كه سال ها منتظر چنين فرصتي بود و سفر ( درماني ) به چشمه هاي آب معدني اروپا به پول فراوان نياز داشت ؛ ولي صدر اعظم نتوانست وام جديدي از انگلستان دريافت كند بدين وسيله شاه امين الدوله را بر كنار كرد و بار ديگر امين السلطان را به صدر اعظمي انتخاب كرد امين السلطان دووام بزرگ از روس ها گرفت در وام نخست ايران تعهد كرد تمامي بدهي خودرا به انگلستان بپردازد و از اين پس بدون جلب رضايت روس ها از كسي وام نگيرد در برابر وام دوم امين السلطان روس هارا از امتيازات اقتصادي عمده اي بهره مند ساخت . افزون بر اين روس ها 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله انقلاب مشروطه111

خرید آنلاین