دانلود مقاله انقلاب فرانسه

دانلود مقاله انقلاب فرانسه

دانلود مقاله انقلاب فرانسه

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 11 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏انقلاب فرانسه


‏در چهاردهم جولای 1789 میلادی، جماعتی از گرسنگان ‏به زندان «‏باستیل» ‏در پاریس، حمله کردند. فقرای پاریس ‏که سان کولوت نامیده می شدند، از سیاستهای ‏لویی شانزدهم‏، پادشاه فرانسه، به خشم آمده ‏بودند. لویی که با بحران مالی شدیدی دست به گریبان بود، از مجلس طبقات عمومی در ‏خواست کرد تا مالیاتها را افزایش دهد. این امر، موجب بروز انقلاب فرانسه گردید و به ‏مدت 10 سال این کشور دچار هرج و مرج شد. لویی شانزدهم در سال 1792 اعدام شد و ‏سرانجام، در سال 1799، هنگامی که ژنرال ‏ناپلئون بناپارت ‏به قدرت رسید، انقلاب پایان ‏پذیرفت.


‏لوئی شانزدهم


‏لوئی شانزدهم در سال 1770 م با شاهزاده خانم اتریشی ‏به نام ماری آنتوانت ازدواج نمود. وی در سال 1774 پادشاه فرانسه گشت. پس از انقلاب، ‏لوئی به همراه خانواده اش سعی در فرار از فرانسه داشت. او به پاریس برگردانده شد و


‏متهم به خیانت گشت. در 21 ژانویه 1793، در مکانی موسوم به «پلاس دولا رولوسیون» در ‏پاریس، گردن پادشاه با گیوتین زده شد. همسر او نیز نه ماه بعد اعدام شد.


‏پادشاه فرانسه، لوئی شانزدهم، همه اعضای مجلس را فرا می خواند و از آنها می ‏خواهد تا مالیتها را افزایش دهند.


‏اعضای مجلس سوم ‏در زمین تنیس قصر پادشاه در ‏ورسای ‏تحصن می کنند و قسم یاد می کنند تا ‏تغییر شیوه اداره فرانسه، با یکدیگر متحد باقی بمانند. آنها خود را به عنوان مجمع ‏ملی اعلام می نمایند.


‏پاریسی های خشمگین با ‏شنیدن اینکه سربازان پادشاه در راه هستند، 30000 تفنگ سرپر را از اسلحه خانه سلطنتی ‏می دزدند. سپس آنها به زندان باستیل هجوم آورند. نبرد آغاز می گردد، اما زندان بدست ‏مردم افتاده و قیام سراسر فرانسه را در بر می گیرد.


‏مجمع ملی، بیانیه حقوق بشر و شهروندان را تصویب می کند. بر طبق این بیانیه، ‏آزادی، یک حق طبیعی محسوب و تساوی تمام شهروندان در برابر قانون تضمین می گردد. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله انقلاب فرانسه

خرید آنلاین