دانلود مقاله اداب و رسوم نوروز

دانلود مقاله اداب و رسوم نوروز

دانلود مقاله اداب و رسوم نوروز

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 14 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏1


‏مقدمه


‏آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم هر ملت بسیار حائز اهمیت و در خور توجه است .زیرا اگر نسبت به این آداب و رسوم بی تفاوت باشند کم کم کمرنگ خواهند شد و بعد از مدتی از بین خواهند رفت و آنچه مربوط به اجداد و نیاکانش ا‏س‏ت به وادی فراموشی سپرده می شود و مادیگر یاد و نشانی از آنها نخواهیم داشت تا برای نسل های آینده چیزی را به یادگار و ارمغان بگذاریم .


‏3


‏بیان موضوع :


‏چگونه می توانم دانش آموزان را به فرهنگ و آداب ‏و رسوم اصیل نوروز باستان آشنا سا‏زم همه ما ‏ ‏می دانیم که آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم اصیل نوروز ، باستان حائز اهمیت بسیاری است زیرا که ما در ‏گذشته نبوده ایم و نمی دانیم ک‏ه گذشتگان چگونه بوده اند و چگونه زندگی کرده اند وفقط ‏با حفظ این آداب و رسوم است که م‏ی‏ ‏توان یاد و ذکر آنها را به خاطر سپرد .


‏می توان فهمید که اجداد و نیاکان ما چگونه زیسته اند چگونه جنگیده اند و عقاید و افکارشان چه بوده است .در هر زمان و دوره ای چه آداب و رسومی داشتند و پای بند چه اصول و عقایدی بوده اند .نگرش شان نسبت به محیط اطرافشان و جامعه و زندگی و خیلی چیزهای دیگر بوده است .


‏اهدافشان از این مراسم ها و آداب و رسوم ما چه بوده است .


‏می توان از تمام این مسائل‏ تجربه کسب کرد و درسهای بسیاری آ‏موخت و آنها را سینه به سینه و نسل به نسل انتقال داد و از آن تجربیات برای زندگی بهتر و آینده ای درخشان بیشتر تلاش نمود .


‏اهداف تحقیق :


‏1- شناسایی علل عدم آشنایی دانش آموزان به فرهنگ و آداب و رسوم نورو‏ز باس‏تان


‏2- شناسایی و ‏آگاهی دادن آداب‏ و رسوم نوروز باستان و انواع‏ مراسم ‏آن


‏3- شناسایی راه ها‏ی ایجاد علاقه و تمایل در دانش آم‏وزان


‏4- اقدام برای مرتفع نمودن این مشکل


‏توصیف وضعیت موجود :


‏اینجانب نرگس عربحصاری ‏دبیر آموزش و پرورش در مقطع راهنمایی در مدرسه شهید جابریان مشغول به کار هستم .مدرسه جابریان مدرسه ای قدیمی و از یک فضای بسیار کوچکی برخوردار است ‏از نمای خارجی ، مدرسه را میتوان به دو قسمت تقسیم نمود که قسمت سمت راست ساختمان شامل حیاط مدرسه است که هم از خیابان و هم از داخل سالن به حیاط مدرسه راه دارد ک 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله اداب و رسوم نوروز

خرید آنلاین