دانلود مقاله مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

دانلود مقاله مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

دانلود مقاله مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 46 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


1


‏مقدمه :


‏در فصل يك تعدادي از مشكلات مربوط به جامعه‏‌‏ي پيچيده‏‌‏ي امروز را توضيح دادم، مشلكاتي كه كودكان در سال‏‌‏هاي اصلي رشد و نمو خود بايد با آن‏‌‏ها دست به گريبان شوند. بديهي است كه مشاوران تمام راه‏‌‏حل‏‌‏ها را براي اين مسائل نمي‏‌‏دانند اگرچه به نظر مي‏‌‏رسد مطالب زيادي چاپ مي‏‌‏شود و كمابيش توسط مشاوران اعمال مي‏‌‏گردد. در اين فصل روش‏‌‏هاي پيشنهادي نويسنده براي كار با اين كودكان داراي احتياجات و مشكلات مخصوص مطرح مي‏‌‏شود. پيشنهادات شامل مراقبت، چگونگي محيط مشاور، و مهيا نمودن بستري آماده براي احتياجات كودك است. خواننده ممكن است بخواهد به ضمائم A‏ وB‏ براي طرق مخصوص حل مشكلات رفتاري كه ممكن است وابسته به اين مسائل اجتماعي باشند مراجعه نمايد.


‏اين مسائل شامل: بدرفتاري با كودكان، طلاق، تشكل خانواده پس از طلاق، زندگي با يكي از والكدين، مردم و فوت اعضا خانواده، الكلي، كودكان نان‏‌‏آور خانوداه، افراد اوباش و خشونت است.


2


‏بدرفتاري با كودكان


‏كنگره‏‌‏ي بدرفتاري با كودكان را چنين معرفي مي‏‌‏نمايد: صدمات فيزيكي يا فكري، تجاوز جنسي، بي‏‌‏مبالاتي و غفلت در رفتار، بدرفتاري با كودكان زير سن 18 سال توسط شخصي كه وظيفه‏‌‏ي آسايش و فراهم آوردن رفاه كودك را در مواقع تهديد و زيان آسايش و رفاه و سلامت كودك دارد، (گروه تحقيقات و سلامت و رفاه اجتماعي ايالات متحده‏‌‏ي آمريكا 1975). كميته‏‌‏ي ملي مشاوران مدرسه در آمريكا مقاله‏‌‏اي در مورد بيان مطلب بدرفتاريكودكان در سال 1988 منتشر كرد كه آن را اين طور تعريف مي‏‌‏كند:


‏زدن ضربات و تحميل چيزي اگر تصادفي نباشد بر روي بدن كودك، خسارات رواني مداوم و انكار احتياجات رواني و فكري او (262)


‏مثال‏‌‏هاي ذكر شده در اين بدرفتاري با كودك شامل: كبودي وسيع، سوختگي، پارگي، تاول يا فشار و استثمار او است، صدماتيكه نمي‏‌‏شود توضيح داد مانند: تجاوز جنسي، آزار و اذيت، استثمار، خسارات فكري و روحي مثل دست زدن به او و دعوا در خانه والدين داري مشكلات رواني و رفتاري ظالمانه است. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

خرید آنلاین