دانلود مقاله عناصر شیمیایی 170ص

دانلود مقاله عناصر شیمیایی 170ص

دانلود مقاله عناصر شیمیایی 170ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 166 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏نق‏ــ‏ره ‏ Silver


‏ت‏ـ‏اریخچ‏ــ‏ه:


‏(‏آنگلوساکسون: Siolfur, Seolfor‏ لاتین: نقره (Argentom‏)‏. نقره از زمان‏‌‏های قدیم شناخته شده بوده است و در کتاب انجیل عهد عقیق ‏به آن اشاره شده است. باقی مانده‏‌‏های سرباره‏‌‏ای در آسیای دور و در جزایری در دریای اژه ‏ن‏شان می‏‌‏دهد که بشر از 3000 سال پیش از میلاد قادر به جداسازی نقره از سرب بوده است.


‏من‏ــ‏ابع


‏ ‏نقره به صورت خالص و در سنگ‏‌‏های معدنی و از جمله مهم‏‌‏ترین‏ ‏آنها آرگنیت (Ag2S‏) و کلرید نقره (AgCL‏)؛ سرب، سرب-روی، مس،‏ ‏طلا، و سنگ‏‌‏های معدنی مس-نیکل وجود دارد.


‏مکزیک، کانادا، پرو، و ایالات متحده تولید کننده‏‌‏های اصلی نقره در نیم کره‏‌‏ی غربی هستند.


‏ روش تولی‏ـــ‏د


‏نقره در طی پالایش الکترولیکی مس نیز بازیابی می شود. نقره ‏‌‏ی خالص تجاری حداقل 9/99 درصد نقره دارد. خلوص‏‌‏های بیش از 999/99 درصد ‏ب‏ه صورت‏ ‏تجاری قابل دسترسی هستند.


‏وی‏ــ‏ژگی‏‌‏ه‏ــ‏ا


‏نقره‏‌‏ی خالص، درخشش فلزی سفید و خیره کننده‏‌‏ای دارد.‏ ‏کمی از طلا سخت‏‌‏تر و بسیار شکل پذیر و چکش خوار است و از این حیث بعد از طلا و شاید پالادیم قرار می‏‌‏گیرد. نقره‏‌‏ی خالص بالاترین رسانایی الکترونیکی و حرارتی و پایین‏‌‏ترین مقاومت تماسی را در بین همه‏‌‏ی فلزات دارد.نقره در هوا و


‏ ‏آب و‏ ‏خالص پایدار است اما در تماس با ازن، سولفید هیدروژن یا هوای دارای گوگرد،‏ ‏تیره می‏‌‏شود. آلیاژهای نقره مهم هستند.


‏ک‏ـ‏ارب‏ـ‏رد


‏نقره‏‌‏ی ناب (نقره استرلینگ) در جواهرات و ظروف نقره که ظاهر در آنها مهم‏‌‏ترین عامل است، استفاده می شود. این آلیاژ حاوی 5/92 درصد نقره و باقی مانده مس و یا برخی از فلزات دیگر است. نقره از مهم‏‌‏ترین مواد در عکس‏‌‏برداری است، حدود 30 درصد مصرف صنعتی نقره در آمریکا به این کاربرد مربوط می‏‌‏شود. نقره در آلیاژهای دندانی نیز استفاده می‏‌‏شود. در ساخت لحیم و آلیاژهای لحیم‏‌‏کاری سخت، اتصالات الکتریکی و باتری‏‌‏های پر ‏ظ‏رفیت نقره-روی و نقره-کادمیم از نقره استفاده می‏‌‏گردد. رنگ‏‌‏های نقره در ساخت مدارهای چاپی به کار می‏‌‏روند.در تولید آیینه از نقره استفاده می‏‌‏شود و می‏‌‏توان آن را از طریق رسوب شیمیایی، رسوب الکتریکی یا تبخیر بر روی شیشه یا فلز رسوب داد. هنگامی که رسوب تازه است، مهمترین انعکاس دهنده‏‌‏ی نور مرئی شناخته می‏‌‏شود. اما به سرعت تیره شدن و بیش‏‌‏تر خاصیت انعکاسی خود را از دست می‏‌‏دهد. نقره انعکاس دهنده‏‌‏ی ضعیف اشعه‏‌‏ی ماوراء بنفش است. فولمینات نقره ماده‏‌‏ی منفجره‏‌‏ی قدرتمندی است که گاهاً در حین فرایند نقره پوشی تشکیل می‏‌‏گردد. یدید نقره در باردار کردن ابرها جهت تولید باران استفاده می‏‌‏شود. کلرید نقره خواص نوری جالبی دارد زیرا می‏‌‏توان آن را شفاف نمود، هم‏‌‏چنین به عنوان چسب شیشه کاربرد دارد. نیترات نقره یا سنگ جهنم، مهم‏‌‏ترین ترکیب نقره است و در عکس‏‌‏برداری کاربرد فراوانی دارد. نقره قرن‏‌‏ها به‏‌‏طور سنتی در ضرب سکه در بسیاری از کشورها استفاده می 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله عناصر شیمیایی 170ص

خرید آنلاین