دانلود مقاله شريفي توجه خاص در مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

دانلود مقاله شريفي توجه خاص در مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

دانلود مقاله شريفي  توجه خاص در مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 46 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


1


‏مقدمه :


‏در فصل يك تعدادي از مشكلات مربوط به جامعه‏‌‏ي پيچيده‏‌‏ي امروز را توضيح دادم، مشلكاتي كه كودكان در سال‏‌‏هاي اصلي رشد و نمو خود بايد با آن‏‌‏ها دست به گريبان شوند. بديهي است كه مشاوران تمام راه‏‌‏حل‏‌‏ها را براي اين مسائل نمي‏‌‏دانند اگرچه به نظر مي‏‌‏رسد مطالب زيادي چاپ مي‏‌‏شود و كمابيش توسط مشاوران اعمال مي‏‌‏گردد. در اين فصل روش‏‌‏هاي پيشنهادي نويسنده براي كار با اين كودكان داراي احتياجات و مشكلات مخصوص مطرح مي‏‌‏شود. پيشنهادات شامل مراقبت، چگونگي محيط مشاور، و مهيا نمودن بستري آماده براي احتياجات كودك است. خواننده ممكن است بخواهد به ضمائم A‏ وB‏ براي طرق مخصوص حل مشكلات رفتاري كه ممكن است وابسته به اين مسائل اجتماعي باشند مراجعه نمايد.


‏اين مسائل شامل: بدرفتاري با كودكان، طلاق، تشكل خانواده پس از طلاق، زندگي با يكي از والكدين، مردم و فوت اعضا خانواده، الكلي، كودكان نان‏‌‏آور خانوداه، افراد اوباش و خشونت است.


2


‏بدرفتاري با كودكان


‏كنگره‏‌‏ي بدرفتاري با كودكان را چنين معرفي مي‏‌‏نمايد: صدمات فيزيكي يا فكري، تجاوز جنسي، بي‏‌‏مبالاتي و غفلت در رفتار، بدرفتاري با كودكان زير سن 18 سال توسط شخصي كه وظيفه‏‌‏ي آسايش و فراهم آوردن رفاه كودك را در مواقع تهديد و زيان آسايش و رفاه و سلامت كودك دارد، (گروه تحقيقات و سلامت و رفاه اجتماعي ايالات متحده‏‌‏ي آمريكا 1975). كميته‏‌‏ي ملي مشاوران مدرسه در آمريكا مقاله‏‌‏اي در مورد بيان مطلب بدرفتاريكودكان در سال 1988 منتشر كرد كه آن را اين طور تعريف مي‏‌‏كند:


‏زدن ضربات و تحميل چيزي اگر تصادفي نباشد بر روي بدن كودك، خسارات رواني مداوم و انكار احتياجات رواني و فكري او (262)


‏مثال‏‌‏هاي ذكر شده در اين بدرفتاري با كودك شامل: كبودي وسيع، سوختگي، پارگي، تاول يا فشار و استثمار او است، صدماتيكه نمي‏‌‏شود توضيح داد مانند: تجاوز جنسي، آزار و اذيت، استثمار، خسارات فكري و روحي مثل دست زدن به او و دعوا در خانه والدين داري مشكلات رواني و رفتاري ظالمانه است. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله شريفي توجه خاص در مشاوره‌ي رواني كودكان 46ص

خرید آنلاین