دانلود مقاله بیش فعالی 2

دانلود مقاله بیش فعالی 2

دانلود مقاله بیش فعالی 2

شما بازدید کنند محترم میتوانید با هزینه ی اندکی فایل (بیش فعالی 2) را تهیه فرمایید.


نوع فایل : word (..doc) - شامل 15 صفحه


قسمتی از متن :


 


‏1


‏هو‏ال‏حق


‏بچه هاي زلزله


‏( كم توجهي و بيش فعالي در بچه ها از ، تشخيص تا درما‏ن)


‏شيطنت و سر به هوايي از خصوصيات دوران كودكي است . كودكان اغلب پر تحركند و به سختي به نظم تن در مي دهند تصور كنيد فرزندتان چنان ب‏ازيگوش باشد كه قادر به كنترل و‏ي نباشيد و هر چه بيشتر ‏به و‏ي آموزش مي دهيد , كمتر ياد بكيرد. اين كابوس را تحت عنوان اختلال بيش فعالي –‏ كم توجهي نام گذاري كرده اند.


‏دكتر هريش هافمن نخستين فردي بود كه اين اختلال را توصيف كرد. در سال1845 از زماني كه ‏پ‏سرش سه سال داشت براي او كتاب مصوري تاليف كرد كه در مورد كودكان و رفتار آنها بود. ‏د‏ر اين كتاب داستاني بود با نام ف‏ی‏ليپ ناآرام اين داستان ‌در واقع اولين توصيف واقعي از ‏پ‏سر بچه اي مبتلا به اختلال بيش فعالي كم توجهي است. در 1902 سر جورج استيل كودكاني را توصيف كرد كه علي رغم محيط مناسب تربيتي مشكلاتي اساسي در كنترل رفتارشان داشتند. امروزه مشكل اين كودكان با عنوان اختلال بيش فعالي كم توجهي شناخته مي شود.


‏3


‏اين اختلال در بر گيرنده‏ ی‏ ميزاني از بي توجهي تكانشگري و بيش فعالي است كه از سطح متوسط بالاتر باشد. در اوايل زندگي آغاز مي شود ولي نشانه هاي آن كه معمولاَ قبل از 7 سالگي شروع مي شوند بيشتر در خانه مدرسه و موقعيت هاي اجتماعي آشكار مي شود. اين كودكان غالباَ كنترل ضعيفي بر تكا‏ن‏ه هايشان دارند و به زبان ساده هر كار كه دلشان بخواهد مي كنند. همين امر منجر به شكايت والدين و مربيان مي شود. به طور كلي كمبود توجه بي قراري و عدم آرامش از جمله شكايت هاي دائمي است كه عليه اين كودكان شنيده مي شود.


‏نكته مهم درباره اين بيماري اين است كه غالباَ اين كودكان به سختي شناسايي مي شوند و لذا رفتارهاي نامناسب اوليا و مربيان رفتارهاي نابهنجارشان را تشديد مي كند. به همين دليل آگاهي از اين اختلال و مداخله در درمان آن براي مشاوران‏،‏ مربيان و خانواده ضروري است. يكي از علائم پر تحركي كودكان بيش فعال حركت بيش از حد معمول و دويدن وپريدن به جاي راه رفتن است. در گذشته نيز كودكان به اين اختلال دچار مي شدند , اما متناسب با نوع زندگي بچه ها ي قديم بيشتر بالاي ديوار و درخت بودند و اين اختلال كمتر تشخيص داده مي شد. سر و صدا ي زياد با صداي بلند حرف زدن و عدم تمركز در كلاس درس و مهماني از ديگر علائم اين كودكان است. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله بیش فعالی 2

خرید آنلاین