دانلود مقاله تاریخ هنر جهان 23 ص

دانلود مقاله تاریخ هنر جهان 23 ص

دانلود مقاله تاریخ هنر جهان 23 ص

با هزینه ای اندکی شما میتونید فایل (تاریخ هنر جهان 23 ص) را تهیه کنید.


فایل : word (..doc) - تعداد 22 صفحه


قسمتی از متن :


 


1


‏تاريخ هنر جهان‏


‏هنر ما قبل تاريخ


‏هنر ‏ما قبل تاريخ به سه دوره مهم تقسيم مي شود :


‏الف- دوره پالئولينيك ب- دوره نئوليتيك ج- دوره برنز و آهن


‏در اين دوره كه از نظر زمان دورترين نقطه تاريخي را در بر مي گيرد .اولين گام هاي بشر براي ساختن ابزار و وسايل مورد احتياجش برداشته شد. از اين دوره آثاري در غارها بدست آمده است .


‏از اين دوره آثاري از مجسمه و نقاشي در دست است مانند: ونوس ساويذيانو ‏–‏ ونوس ويلندورف حدود 15000- 10000 ق م و نقاشيهاي غار آريژ .


‏ب- دوره نئوليتيك: ( نوسنگي )


‏اولين آثارمعماري و بناهاي ساخته شده دست بشر در اين دوره بوجود آمده است . زيرا دوره يخبندان به پايان رسيد.


‏ج- دوره برنز و آهن :


‏اين دوره از زماني آغاز مي شود كه فلزات ساخته مي شوند .در اين عصر شهرسازي اهميت پيدا مي كند. دراين دوره است كه ما با تمدنهاي عظيمي چون مصر ، بين النهرين و مديترانه آشنا مي شويم .


‏هنر بدوي


2


‏تاريخ هنر جهان‏


‏امروز هنوز قبايلي يافته مي شوند كه در شرايط عصر پارينه سنگي زندگي مي كنند.مانند جامعه هاي بدوي آفريقاي استوايي وجزايرجنوب اقيانوس آرام و دو قاره شمالي و جنوبي آمريكا .


‏جامعه هاي بدوي دراساس روستايي ومستغني از غير اند ، واحدهاي اجتماعي وسياسي آنها به ترتيب دهكده وقبيله است، نه شهر و دولت . دو دوام و قرارشان مبتني برحفظ رسوم وسنن است.بي ياري اسناد و اوراق نوشته شده قسمت عمده آثارهنري جنبه مذهبي دارد. تنديسها خلاصه و اغراق شده از آثار پيكر آدمي است .


‏دراغلب تنديسهاي آفريقايي پيكر انسان بطور تجريدي و دور از واقع گرايي نشان داده شده است درتنديسها اغراق ديده مي شود . مثلا در پيكر انسان سر بزرگتر ساخته شده است .


‏در بين سرخپوستان نقاشي موقتي بنام نقاشي شني كه توسط جادوگر قبيله به وجود مي آيد و او در مراسم مربوط به مداواي بيماران به كار مي رود و در مراسم براي تضمين موفقيت در شكار و افزايش قدرت انسان به كار مي‏‌‏رود . 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله تاریخ هنر جهان 23 ص

خرید آنلاین