دانلود مقاله تاريخچه انيميشن 64 ص

دانلود مقاله تاريخچه انيميشن 64 ص

دانلود مقاله تاريخچه انيميشن 64 ص

تاريخچه انيميشن 64 ص - word (..doc) - عمومی و آزاد - گوناگون


نوع فایل : word (..doc)


تعداد صفحه : 61


قسمتی از محتویات فایل :


 


‏تاريخچه ‏انيميشن


‏موضوع ‏انیمیشن از دیرباز مطرح بوده است. فکر ساخت انیمیشن از زمانی مطرح شد که در ‏زمان های گذشته کسانی که به ساخت فیلم های سینمایی و تلوزیونی مشغول بودند به ‏فکر افتادند که چرا فقط از جهان پیرامون خود فیلم تهیه کنند؟ چرا جهان گسترده ‏و بی نهایتِ، ذهن وتصورات خود را به نمایش نکشند؟ به همین علت آنان به این ‏فکر افتادند تا با در کنار هم گذاشتن نقاشی های متعدد، تصاویر متحرک بسازند ‏که این نحوهﻯ ساخت فیلم را " انیمیشن " نامیدند.‏ ‏به مرور زمان این انیمیشن ها ‏از کوتاهی و خشک بودن حرکات ومحیط در آمد. شرکت های بزرگ و سرمایه داران ‏بسیاری در مورد انیمیشن تلاش کردند و حاصل تلاش آنها بی نتیجه نبود‏ ‏زیرا سود ‏زیادی عایدشان شد


‏به مرور زمان انیمیشن های 2 بعدی وارد کامپیوتر شد و بر ‏زیبایی و جذابیت خود افزود، مثلا ً انیمیشن های ساخته شده از کیفیت رنگ ‏بالاتری نسبت به انیمیشن های قبلی داشت و بسیاری از قابلیتهای دیگری نیز ‏داشت. بعد از آن انیمیشن های کامپیوتری 3 بعدی (3


D) ‏وارد بازار شد(کلمه ی 3D‏ ‏مخفف عبارت 3 dimension ‏می باشد که به معنای 3بعدی می باشد). ولی کسی زیاد به ‏سراغ آنها نمی رفت زیرا یادگیری آنها سخت بود و کمتر کسی بود که برای انیمیشن ‏سرمایه گزاری می کرد. البته کسانی هم به سراغ آنها رفتند و انیمیشن های ‏کوتاهی ساختند، ولی کسی آن انیمیشن ها را جدی ‏نگرفت.


‏اما این ‏بی توجهی ها بعد از ساخت اولین انیمیشن بلند و زیبا با نام" داستان اسباب ‏بازیهای 1 " (Toy Story 1) ‏به پایان رسید.


‏بعد از ساخت این انیمیشن شرکت های ‏بزرگ انیمیشن سازی 2 بعدی همچون والت دیزنی با آن مخالفت کردند، ولی دیدند که ‏مخالفت آنها فایده ای ندارد و چون بسیاری از مردم جذب انیمیشن های 3 بعدی شده اند. به همین علت شرکت والت دیزنی ودیگر شرکت های مخالف کم کم به طرف انیمیشن ‏های 3 بعدی کامپیوتری ‏کشیده شدند.


‏شرکت والت دیزنی چون نمی خواست این کار به یک باره انجام ‏شود، دست به کاری ابتکاری زد و روشی نوین را پدید آورد که این روش ساخت ‏انیمیشن بسیار موثر بوده وهست. این روش این گونه بود که این شرکت به جای این ‏که انیمیشن های 3 بعدی بسازد، به گونه ای هنرمندانه انیمیشن های 3بعدی را با ‏انیمیشن های 2 بعدی تلفیق می کرد و محصولی زیبا را ارائه میداد که بعدها شرکت‏ ‏های دیگر از این کار الگو گرفتند. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله تاريخچه انيميشن 64 ص

خرید آنلاین