دانلود مقاله ورزش و سلامتي و تغذيه 200 ص

دانلود مقاله ورزش و سلامتي و تغذيه 200 ص

دانلود مقاله ورزش و سلامتي و تغذيه 200  ص

شما بازدید کنند محترم میتوانید با هزینه ی اندکی فایل (ورزش و سلامتي و تغذيه 200 ص) را تهیه فرمایید.


نوع فایل : word (..doc) - شامل 201 صفحه


قسمتی از متن :


 


‏به نام خدا


‏از اولین روز که به عنوان دانشجوی رشته ی ‏مهندسی عمران واحد تربیت بدنی 2 را انتخاب نمودم ؛دغدغه ای در خاطرم به وجود آمدکه اگر استاد ‏مربوطه رشته ای را بخواهد‏ تخصصی‏ به دانشجویانی نظیر من آموزش‏ دهد ،‏ آنگاه تکلیف چیست؟


‏علت این نگرانی آن بود که در این 21،20 سال عمر گذرانده شده ‏،آن ورزشی که نه تنها به عنوان ورزش بلکه به عنوان سرگرمی برای بچه های هم سن و سال خودم در کوچه های شهر و مدارس ‏مورد رغبت بود و تنها با 4 سنگ و اقلأ 2 نفر قابل اجرا بود و به همین خاطر نسبت به آن آمادگی بیشتر احساس می شد‏ ‏ورزش فوتبال بود .‏ ‏این نگرانی را همراه خویش داشتم تا اینکه کلاس‏‌‏ها تشکیل شدند.


‏اتفاقأ آن دغدغه ها جامه ی عمل به خود گرفت و استاد گرامی با توجه به اختیارات قانونی ای که د‏اشتند شروع به تدریس ورزش زیبا و پر تحرک والیبال نمودند .‏ ‏هر چند که این آموزش ها به خاطر تدریس اصولی و با کیفیت استاد زیاد هم سخت ‏نبود ولی باز هم به سبب نداشتن آمادگی قبلی برای افرادی نظیر من مشکل بود.‏ ‏همانگونه که پیش بینی می شد در طول اجرای کلاس ها به معنای واقعی‏ کلمه ی‏ عالی نتوانستم از عهده ی ‏تمرینات برایم و این امر در امتحان دادنم نیز نسبتأ مشهود بود .‏ ‏به همین سبب استاد بزرگوار و مهربانم برای آن دانشجویانی ‏که در حد عالی امتحان نداده بودند ؛ پیشنهاد ارائه ی تحقیق دادند.


‏بنا بر آن شد که اینجانب درباره ی تاثیر سبزیجات در ورزش تحقیقی انجام دهم .‏ ‏متاسفانه با وجود تمام تلاش هایم و با در نظر گرفتن همه ی پیشرفت دنیای فناوری اطلاعات و همچنین چاپ کتاب های مختلف ‏؛‏ کتاب یا وبلاگی که بتواند در ارا‏ئه ی تحقیقی کامل در این باره به من کمک کند‏ ،‏ نیافتم .‏ ‏حتی با جاگذاری لغاتی از قبیل سبزیجات و ورزش ، تاثیر رژیم گیاهی در ورزش ‏و .‏ ‏.‏ ‏. در سایتهای جستجوگر نیز ‏ ‏نتوانستم کاملأ به هدفم برسم .


‏به ناچار و با توجه به آنکه استاد گرامی ‏راه تحقیق را باز گذاشته بود به دنبال مسائل به روزتر و زیباتر گشتم . . .‏ ‏تحقیقی که در ادامه می خوانید حاصل تلاش بی وقفه بنده ی حقیر است .‏ به امید حق که مورد پسند افتد .‏ ‏بسیار واجب و شایسته است‏ از زحمات بی شائبه ی استاد بزرگوارم جناب آقای قربانی کمال تشکر و سپاسگزاری را داشته باشم .


‏و السلام علی من اتبع الهدی


‏سید هادی میربهبهانی


‏دانشجوی ترم 3 ـ ‏رشته ی مهندسی عمران


‏خرداد 1387‏گياهان را به سفره ببريد


‏گياهخوارى با تاريخ پيدايش انسان بر روى كره زمين آغاز شده است. انسان هاى اوليه در جنگل هاى گرمسيرى زندگى مى كردند و خوراك آنها ميوه درختان بود، اما به علت پيشامدهاى ناگهانى مانند زمين لرزه، سيل وغيره به نواحى ديگر كوچ كردند و به تناسب تغييرات آب و هوايى و كمياب شدن ميوه ها و به علت گرسنگى، مجبور شدند از گوشت جانورانى كه براى دفاع از خود مى كشتند، بخورند و به مرور پس از كشف آتش اين عادت را حفظ كردند.


‏گياهخوارى عملاً به حذف گوشت يا برخى مواد غذايى با منشأ حيوانى، بسته به درجه گياهخوار بودن از رژيم غذايى، اطلاق مى شود. انواع متفاوتى از گياهخوارى وجود دارد كه هر يك منافع و البته مشكلات مربوط به خود را دارند.


‏اولين نوع از سه روش عمده آن، رايج ترين آنها روش اوو - لاكتو (ovo-lacto‏) است. اين گياهخواران هيچ گونه گوشتى اعم از گوشت قرمز، ماكيان و غذاهاى دريايى نمى خورند، اما تخم مرغ و محصولات لبنى را مصرف مى كنند.


‏گروه دوم به لاكتو (lacto‏) معروفند. اين گروه گياهخواران گوشت و تخم مرغ نمى خورند، اما لبنيات را در برنامه غذايى خود دارند. آخرين گروه با سخت ترين رژيم غذايى وگان (vegans‏) هستند. گياهخواران وگان، گوشت، تخم مرغ، لبنيات، غذاهاى حاوى محصولات جانبى حيوانى و حتى عسل نيز نمى خورند. اين گروه حتى از محصولات چرمى، پشمى، پوستى، ابريشمى يا هرگونه محصول به دست آمده از حيوانات استفاده نمى كنند.


‏علاوه بر اين افرادى هستند كه ترجيح مى دهند گوشت قرمز نخورند، اما از گوشت ماكيان و غذاهاى دريايى استفاده كنند، از جمله گروهى به نام نيمه گياهخواران كه محصولات لبنى، تخم مرغ، مرغ و ماهى مصرف مى كنند، اما هيچ نوع گوشت ديگرى نمى خورند. گروه ديگرى هم به نام «پسكو» وجود دارند كه از فرآورده هاى لبنى، تخم مرغ و ماهى تغذيه كرده ، اما از انواع ديگر گوشت پرهيز مى كنند. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله ورزش و سلامتي و تغذيه 200 ص

خرید آنلاین