دانلود مقاله ورزش 25 ص

دانلود مقاله ورزش 25 ص

دانلود مقاله ورزش 25 ص

شما بازدید کنند محترم میتوانید با هزینه ی اندکی فایل (ورزش 25 ص) را تهیه فرمایید.


نوع فایل : word (..doc) - شامل 25 صفحه


قسمتی از متن :


 


‏1


‏ورزش‏


‏ورزش شامل فعالیت هر کس با یک منظور و در محیطی مت‏فاوت از محیط روزانه برای مسابقه‏، لذت بردن ، برای کسب برتری ، برای پیشرفت مهارت یا ترکیبی از تعدادی از این هاست . تفاوت منظور همراه با در نظر گرفتن مهارت فرد یا گروه یا دلیری علامت مشخصه ورزش است .


‏بنابر این پریدن از روی یک مانع در مقابل دیدگان هزاران نفر در یک میدان سر پوشیده ورزش است در حالی که پریدن از روی یک چشمه هنگام پیاده روی در روستا فقط تلاش برای خیس نشدن پای فرد است.


‏انواع مختلفی از ورزش وجود دارند و انسان ها قسمت مهمی از وقت ، پول و دلبستگی خود را نه فقط به عنوان شرکت کننده بلکه به عنوان تماشاگر به آن ها اختصاص می دهند .


‏ورزش امروزه در جهان به وسیله ای مبدل شده که انسان ها را با هم متحد و آشنا کرده و بین آن ها پیوند اخوت و برادری برقرار می کند و مهمترین هدف و وظیفه ورزش همین است ایجاد مودت و دوستی بین ورزش کاران که هر چند در میدان رقیب هم هستند اما در خارج از میدان به عنوان رفیق همدیگر می باشند .


‏ورزش ترکیبی از فعالیت های فیزیکی عادی و معمول و مهارت های شخصی و به عنوان تفریح و یک سری از قوانین که برای مسابقه ، لذت بردن و رسیدن به برتری است . ترکیب شخصیت هایی با مهارت های متفاوت در یک ملت ، شجاعت و دلاوری آن ملت را افزایش می دهد .


‏2


‏تاریخچه ورزش


‏اصل ‏ورزش ‏را از ‏یونان ‏دانسته اند که به منظور چابکی بدن و ‏ایجاد قوّت انجام می یافت و پاروزنی، ‏بوکس ‏، ‏کشتی ‏، ‏شنا ‏، ‏شمشیرزنی ‏، ‏تیراندازی ‏، ‏اسکی ‏و ورزش هایی چون ‏بیس بال،‏ ‏سافت بال ‏و ‏بسکتبال ‏و انواع ‏فوتبال ‏و ‏چوگان ‏بازی ، ‏والیبال ‏، ‏گلف ‏، ‏انواع تنیس، شنا ،پرتاب وزنه ‏و ... جزو ورزش محسوب می شوند.


‏اولین ملتی که ‏ژیمناستیک ‏را بنیان و آن را نام نهاده اند ، ‏یونانیان قدیم می باشند، که ابتدا اصول ورزش در یونان خیلی خشن و ناصحیح بود و ‏اولین نتیجه از ورزش را بزرگ نمودن عضلات بدن می دانستند. بعدها ورزش در یونان به ‏شکل ریسمان بازی ‏جان بازی ‏در آمد و برای ‏آن اهمیت زیادی قایل بودند و عمل کنندگان آن را ‏آکروبات ‏می نامیدند و این نوع حرکات را ‏آکروباتیک ‏می گفتند. به محل هایی که در آن ‏جا ورزش می نمودند، ‏ژیمنازیوم ‏گفته می شد، که مهم ترین آن ها ‏یکی ‏لیسه ‏و دیگری ‏آکادمی ‏نام داشت و چون مردم در آن محل ها ‏لخت ورزش می کردند، کلمه ژیمناز از کلمه گیمنوس که به معنای لختی است گرفته و به آن ‏محل ها نام نهادند و بعداً به عموم ورزش های بدنی نیز ژیمناستیک نام گذاشته شد.


‏مورخ مشهور ، ‏ویل دورانت ‏می نویسد: آن (مدینه فاضله بچه ‏ها) فنون خانه داری را به دختران و فنون شکار و جنگ را به پسران می آموختند و به ‏پسران آموزش می دادند که چگونه شکار کنند و ماهی بگیرند و شنا کنند و همچنین شخم ‏زدن کشت زارها، دام گستری، ‏دامپروری ‏و نشانه روی با تیر و نیزه را می ‏آموختند، تا در جمع مخاطرات زندگی توان محافظت و حراست از خویش را دارا باشند. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله ورزش 25 ص

خرید آنلاین