دانلود مقاله فوتبال 42 ص

دانلود مقاله فوتبال 42 ص

دانلود مقاله فوتبال 42 ص

با هزینه ای اندکی شما میتونید فایل (فوتبال 42 ص) را تهیه کنید.


فایل : word (..doc) - تعداد 42 صفحه


قسمتی از متن :


 


‏1


‏فوتبال


‏بازي فوتبال ابتدا در اوايل قرن سيزدهم هجري شمسي/اواسط قرن نوزدهم ميلادي در انگلستان اجرا شد. البته مداركي در دست است كه نشان مي‏‌‏دهد بازيي شبيه به بازي فوتبال در قرون پيشتر متداول بوده است. اين بازي رفته رفته در اواخر قرن نوزدهم در مدارس انگلستان طرفداران بسياري پيدا كرد. اولين بار در ‏سال 1225 هجري شمسي/1846 ميلادي دانشگاه كمبريج‏ در انگلستان مجموعه‏‌‏اي از مقررات بازي فوتبال را منتشر كرد. اين مقررات به تدريج توسط ملت‏‌‏هاي ديگر نيز پذيرفته شد.


‏در سال 1283/1904 گام‏‌‏هاي نخستين در جهت تاسيس فدراسيون بين‏‌‏المللي فوتبال توسط ربوت گرين فرانسوي و هريشمن هلندي برداشته شد. محل تاسيس فدراسيون در ابتدا شهر پاريس بود. اكنون محل دبيرخانه فدراسيون بين‏‌‏المللي در كشور سوئيس و در شهر زوريخ است. فدراسيون بين‏‌‏المللي فوتبال بر مسابقه‏‌‏هاي بين‏‌‏المللي و قاره‏‌‏اي جهاني نظارت دارد و از سال 1930 ميلادي به بعد هر چهار سال يكبار مسابقه‏‌‏هاي جام جهاني فوتبال را برگزار مي‏‌‏كند.


‏مجمع فوتبال ايران در سال 1299‏ شمسي داير شد و به اين ترتيب فوتبال در ايران شكل و موقعيتي رسمي پيدا كرد. فدراسيون ‏فوتبال ايران در سال 1325 شمسي تاسيس شد و مدتي بعد از آن به عضويت فدراسيون بين‏‌‏المللي فوتبال درآمد.


‏3


‏بازي فوتبال


‏فوتبال بوسيله دو گروه يا دو تيم كه هر گروه تعداد يازده نفر مي‏‌‏باشد، در داخل زميني به ابعاد 110‏×‏75 متر بازي مي‏‌‏شود. هدف از اين بازي، اين است كه توپ به داخل دروازه حريف زده شود. در اين بازي فقط دروازه‏‌‏بان مجاز به استفاده از دست‏‌‏هاي خود براي گرفتن توپ است. بقيه بازيكنان از پاها، تنه و يا سر براي زدن ضربه به توپ استفاده مي‏‌‏كنند. در فوتبال هفده قانون وجود دارد.


‏بازي فوتبال توسط يك داور و دو خط نگهدار اداره مي‏‌‏شود. خط‏‌‏نگهداران با استفاده از يك پرچم كوچك، داور را در امر آفسايد، توپ‏‌‏هاي اوت و ساير خطاها كمك مي‏‌‏كنند. وقتي در جريان بازي توپ به خارج از زمين زده شود، يكي از بازيكنان گروه مقابل با پرتاب توپ به داخل زمان، مجدداً بازي را به جريان مي‏‌‏اندازند. توپ وقتي گل محسوب مي‏‌‏شود كه تمامي آن‏ از صفحه فضايي و فرضي بين تيرهاي عمودي و افقي دروازه گذشته باشد. بازي در دو وقت قانون 45 دقيقه انجام ‏مي‏‌‏شود و در فاصله بين دو نيمه، مدت 10 دقيقه به بازيكنان فرصت استراحت داده مي‏‌‏شود. هر تيمي كه در پايان وقت بازي گل بيشتري به حريف زده باشد، برنده مسابقه خواهد بود.


‏در فوتبال دو نوع ضربه آزاد وجود دارد: يكي ضربه‏‌‏هاي آزاد مستقيم و ديگري ضربه‏‌‏هاي آزاد غيرمستقيم. در ضربه‏‌‏هاي آزاد مستقيم مي‏‌‏توان توپ را مستقيماً وارد دروازه حريف كرد و به امتياز دست يافت، ولي ضربه‏‌‏هاي غيرمستقيم به شرطي گل محسوب مي‏‌‏شود كه توپ بعد از ضربه با بازيكن ديگري تماس پيدا كند و به طور غيرمستقيم وارد دروازه شود. ضربه دوم ممكن است توسط بازيكن خودي و يا از تيم مقابل باشد. خطاهايي كه منجر به زدن ضربه مستقيم مي 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله فوتبال 42 ص

خرید آنلاین