دانلود مقاله تربيت بدني در مدارس 16 ص

دانلود مقاله تربيت بدني در مدارس 16 ص

دانلود مقاله تربيت بدني در مدارس 16  ص

با هزینه ای اندکی شما میتونید فایل (تربيت بدني در مدارس 16 ص) را تهیه کنید.


فایل : word (..doc) - تعداد 16 صفحه


قسمتی از متن :


 


‏2


‏1


‏تربيت بدني در مدارس


‏فراهم كردن زمينه شادي هاي سالم و حركات سرورآفرين و ورزش هاي نشاط بخش يكي ديگر از نيازهاي فرزندان مي باشد، كه والدين وظيفه دارند براي تقويت روح و جسم فرزندانشان به مسائل تفريحي و ورزشي آنان توجه كنند. همچنين والدين وظيفه دارند فرزندان جوان خود را در انتخاب شغل مناسب راهنمايي و ياري كنند، چرا كه بيكاري نه تنها موجب از بين رفتن استعدادهاي دروني يك جوان مي شود و او را به فردي تن پرور و بي خاصيت تبديل مي كند بلكه حتي ممكن است زمينه انحرافات اخلاقي آن ها را نيز فراهم كند و شخصي را كه بايد به عنوان سرباز جامعه باشد، سربار اجتماع كند.حضرت موسي بن جعفر(ع) مي فرمايند: مردي به حضور پيامبر(ص) آمد و گفت: «يا رسول ا... اين فرزند من بر گردن من چه حقوقي دارد؟ رسول گرامي فرمودند: اسم زيبا بر او بگذار و به خوبي او را تربيت كن و شغل خوبي برايش انتخاب كن.»والدين بايد در فراز و نشيب هاي زندگي همچون دوستي مهربان در كنار فرزندانشان باشند چرا كه در راه زندگي راهزنان زيادي به كمين نشسته اند.


‏براي آنها كه پر از انرژي، پر از آرزوهاي روزها دور و پر از هيجان‌هاي روزهاي نوجواني‌اند زنگ ورزش چقدر خالي از هيجان مي‌گذرد. اين‌گونه است كه دانش‌آموزاني كه بايد در بهترين سال‌هاي رشد و شكوفايي توانمندي‌هاي جسمي و روحي خود را افزايش داده و مطابق با استانداردهاي آموزشي در سال‌هاي تحصيل دست كم يكي از رشته‌هاي ورزشي مورد علاقه خود را به‌طور حرفه‌اي يا نيمه‌حرفه‌اي فرا بگيرند با شانه‌هايي خموده و اندام‌هايي كه عمدتا به انواع ناهنجاري‌هاي قامتي مبتلا هستند، بزرگ مي‌شوند، دوره‌هاي ابتدايي، راهنمايي و متوسطه را به اتمام مي‌رسانند شايد به اميد ورزشگاهي در دانشگاه‌ها كه باوجود دانشكده‌هايي كه در خانه‌هاي 2 طبقه و 3 طبقه شكل گرفته‌اند اميدواري براي تحقق اين اميد وجود ندارد.


‏2


‏15


‏كارشناسان آموزشي در سال‌هاي گذشته به كرات درباره پيامدهاي منفي ناکارآمدي زنگ‌هاي ورزش در مدارس هشدار داده‌اند. با اين همه مطالعات اخير كه نشان‌دهنده افزايش ناهنجاري‌هاي قامتي در دانش‌آموزان و به ويژه دانش‌آموزان دختر است گوياي آن است كه همچنان برنامه ريزي براي استفاده بهينه از ساعات ورزش درمدارس با وجود تاكيدهاي مكرر كارشناسان و نتايج تحقيقات پژوهشكده آموزش و پرورش و ساير موارد مشابه در حاشيه مانده و در واقع به دليل تعدد مسائل و مشكلاتي كه هر يك به نوعي بخشي از نظام آموزشي و پرورشي كشور را مبتلا كرده، ناهنجاري‌هاي قامتي در دانش‌آموزان رو به افزايش است و اين در حالي است كه در صورت استفاده مطلوب از زنگ‌هاي ورزش و ايجاد انگيزه در دانش‌آموزان مي‌توان ميزان اين اختلالات را كه مي‌توانند سلامت جسمي و حتي سلامت رواني دانش‌آموزان را با مخاطره مواجه كنند، كاهش داد


‏با اين همه زنگ‌هاي ورزش نه نسل‌هاي امروز را ونه دانش‌آموزاني كه اين روزها عضو جامعه دانشگاهي كشورند و نه حتي آنهايي كه سال‌هاست از درس و مدرسه فارغ شده‌اند را به لحظه‌هاي هيجان‌انگيز روزهاي كودكي و نوجواني نمي‌برد. برخي كارشناسان بر اين باورند كه دليل اصلي توسعه نيافتگي تربيت بدني در مدارس، پيش‌بيني كار بدون طراحي است. در مهرماه و شروع كلاس‌ها هر معلمي مي‌داند چه چيزي بايد تدريس كند مثلاً معلم رياضي، رياضي تدريس مي‌كند اما معلم تربيت بدني از همان ابتدا به‌صورت تنوعي كار مي‌كند. 5 عامل دليل اصلي بروز اين مشكل هستند: فضا، برنامه درس، تجهيزات، نيروي انساني و عامل فرهنگي. مصوبه‌اي در خرداد سال 83 به تصويب رسيد كه بر اساس آن سازندگان مدارس موظف شدند به ازاي هر 10 كلاس يك سالن ورزشي نيز احداث كنند اما اين واقعيت تا از مصوبه‌بودن خارج و عملياتي شود، چه بسيار دانش‌آموزاني كه فارغ‌التحصيل شدند و چه فرصت‌هايي كه از دست رفته و چه زنگ‌هايي كه هيچ گاه زنگ ورزش نبوده است. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله تربيت بدني در مدارس 16 ص

خرید آنلاین