دانلود مقاله هپاتیت 7 ص

دانلود مقاله هپاتیت 7 ص

دانلود مقاله هپاتیت 7 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 7 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏1


‏هپاتیت


‏هپاتیت‏ به معنی ‏التهاب‏ کبد است و انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها قابل سرایت هستند و برخی مسری نیستند. بیشتر مبتلایان به هپاتیت آنهم از نوع C‏ و B‏ علائمی ندارد. برخی از این بیماران علائم عمومی عفونت ویروسی را نشان می‌‌دهند از قبیل خستگی، دل درد، درد عضلانی و تهوع و بی اشتهایی، ولی در موارد پیشرفته علائم نارسایی ‏کبدی‏ بروز می‌کند که شامل ‏تورم‏ شکم، اندامها، ‏یرقان‏ و خونریزی‌های گوارشی و ... است .


‏عامل بیماری هپاتیت یک ویروس است و در ابتدا می‌تواند مثل یک سرماخوردگی بروز نماید. ولی بیماری مزمن هپاتیت "C‏" بر عکس سرماخوردگی معمولی به دلیل از کار افتادن کبد و مشکل بودن درمان می‌تواند حیات بیمار را تهدید کند .


‏در ایران بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر آلوده به این ویروس می‌‌باشند. این ویروس عمدتاً از طریق تماس با خون افراد آلوده منتقل می‌شود .


‏همچنین روشهای زیر می‌تواند باعث عدم انتقال این ویروس گردد‏ ‏:


‏استفاده از سوزن‌های آلوده که به عنوان ‏سرنگ‏ استفاده می‌شود، به ویژه در افراد معتاد به ‏مواد مخدر‏ تزریقی و همچنین سوراخ شدن بدن با هر وسیله‏ٔ‏ تیز یا سوزن آلوده (مثل ‏خالکوبی‏ غیر بهداشتی)


‏استفاده از لوازم شخصی به صورت اشتراکی


‏دریافت ‏فرآورده‌های‏ خون و پلاسمای آلوده که در ایران اکثراً در بیماران ‏تالاسمی‏ و ‏هموفیلی‏ دیده می‌شود.


‏2


‏زخمی شدن پوست بدن در یک بخش آلوده‏ٔ‏ بیمارستانی .


‏از دیگر نکات مهم در مورد این ویروس این است که به تدریج به کبد آسیب می‌‌رساند. یک کبد سالم مواد شیمیایی مورد نیاز بدن را می‌‌سازد و مواد سمی را از خون خارج می‌کند. وقتی شما به این بیماری مبتلا می‌‌شوید کبد شما ملهتب می‌شود و بافت طبیعی تخریب شده به جای آن بافت فیبری و فرسوده می‌‌ماند


‏آزمایش کبد


‏پس از تشخیص پزشک آزمایش کبد انجام می‌گیرد. این کار از طریق آزمایش‌های خون، ‏سنوگرافی‏ و نمونه برداری از کبد کار بسیار آسانی است و از طریق بی حسی موضعی و از طریق یک ‏سوزن‏ نمونه گیری انجام می‌شود و بیمار حداکثر یک روز در ‏بیمارستان‏ بستری می‌شود .


‏برای انتشار این ویروس کارهای زیر ضروری به نظر می‌‌رسد:


‏زخم و بریدگی‌های پوست را خودتان پانسمان کنید. در صورت نیاز به کمک برای ‏پانسمان‏ زخم از دستکش ‏استریل‏ استفاده شود .


‏در صورتی که به این بیماری مبتلا هستید، خون، ‏پلاسما‏ و اعضای بدن و بافت اهداء نکنید .


‏از ‏ریش‌تراش‏، ‏مسواک‏، و ‏لوازم آرایشی‏ با لوازم شخصی دیگران به طور مشترک استفاده نکنید.


‏به یاد داشته باشید این بیماری ‏واکسن‏ و درمان کامل ندارد. ازاینرو پیشگیری از آلودگی دیگران با عمل به توصیه‌های بهداشتی بر عهده‏ٔ‏ شماست 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله هپاتیت 7 ص

خرید آنلاین