دانلود مقاله معالجة زخم معده و روده 10ص

دانلود مقاله معالجة زخم معده و روده 10ص

دانلود مقاله معالجة زخم معده و روده 10ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 10 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏فصل دوازدهم


‏امراض معدی و امعاء


‏معالجة زخم معده و روده


‏دکتر ‏گیلورد هاوزر‏ میگوید در یکی از شهرهای چکوسلواکی بنام کارلسباد آسایشگاهی است مخصوص کسانیکه غذایشان دیر هضم میشود و مبتلا به اختلال هاضمه هستند در همین آسايشگاه بوده ‏که بخواص آب سبزیهای خام پی بردم و هر روز ‏از هویجهای طلائی و جعفریهای تازه و اسفناج و برگ و ریشه کرفس را همچنین ‏گلابيهاي رسيده و ساير ميوه‏‌‏ها بدون آنكه پوست آنرا گرفته باشند در زير آب جاري كاملاً شسته با چرخهاي دستي سبزيها نرم و خورد شده و آب آنها را گرفته و هر روز ساعت ده صبح بهر بيماري دويست و پنجاه گرم از اين آب سبزيهاي تازه را مينوشانيدم دكتر ‏سوركالس‏ پزشك آسايشگاه در باب سبزيها (خون نباتات خطاب ميگردد) ميگفت كلروفيل ماده سبز رنگ سبزيها در شفا دادن بيماراني كه غذاي خوب نخورده‏‌‏اند و لاغر شده‏‌‏اند و يا آنقدر ‏غذاي مضر ديگري خورده‏‌‏اند كه چاق و تنومند گرديده‏‌‏اند اثر عجيب و سحرآسائي دارد بسياري از اين بيماران كه از انگلستان و آمريكا آمده بودند و مبتلا بزخم رودة بزرگ ‏كرليست‏ ‏و زخم معده و روده‏‌‏ها ‏اولسر‏ و يا اختلالات كبدي و يا كيسة صفرا بودند تنها با نوشيدن آب سبزي معالجه شده و شفا ميافتند اما مزاياي نوشيدن آب سبزي بر خوردن آن چيست؟ اين نكته مسلم است كه بدن ما بايد تمام مواد مغذي سبزي را جذب كند ولي وقتي بدن دچار كمبود غذائي شد با نوشيدن آب سبزي كه سرشار از انواع ويتامين و املاح زنده است زودتر ‏آنرا جذب كرده و عوارض كسالتهاي مختلف خود را رهائي مي‏‌‏بخشند و براي ‏درد دل و باديامان هم مفيد است.


‏اين را هم بايد بگويم ‏كه من بي‏‌‏اندازه از علاقه آمريكائي‏‌‏ها به آب‏‌‏ها سبزي خوشحال شدم مخصوصاً ‏وقتي كه دكتر ‏شيخا‏ كه يكي از پزشكان معروف اتازوني است در كاليفرنيا ‏مطب دارد اين موضوع ‏را فاش كرد ‏كه اولسر ‏و زخم‏‌‏معده را با آب كلم در مدت پانزده ‏معالجه كرده و بكلي شفا بخشيده است.


‏ترتيب معالجه ‏او ‏اين بود كه ‏در مدت 51 روز نيم ليتر آب كلم تازه و يا هفتاد و پنج درصد كلم 25 درصد كرفس را آب گرفته و به بيماران ميدهد و اين نخستين باري بود كه پس از گزارش من در آمريكا آب سبزي بطور كلي شناخته شد براي خوش طعمي آن با آب سيب سرخ و آب هويج مخلوط كرده بنوشيد زيرا تمام آب سبزيها همين خواص را دارند.


‏بادنجان مفيد ميباشد توصيه شده تجويز ميكنند بايد كاملاً رسيده باشد ‏نارس آن سم است.


‏دارچين براي زخم‏‌‏معده مضر است.


‏سي تا چهل گرم برگ تازه گزنه را در يك ليتر آب ده دقيقه ميجوشانند و در 48 ساعت اين جوشانده را بين غذا مصرف ميكنند جهت عفونت و زخم معده و روده مفيد است.


‏برگهاي تازه توت فرنگي را اگر له كنند ضمادي بوجود ميآورد كه براي انواع اولسرها مفيد ميباشد.


‏سيب‏‌‏زميني داراي ويتامين ‏(آA‏ و بB‏ )‏ ‏و نيم درصد پتاسيم دارد مقدار زيادي مواد نشاسته‏‌‏اي. اگر سيب‏‌‏زميني ‏خام را رنده كنند و در سالاد ‏مخلوط ‏سازند اولسرهاي معده را سوزانده و از بين ميبرد آب سيب‏‌‏زميني خام كه با فشار بدست ميآورند در مورد اولسر معده تجويز گرديده مصرف سيب‏‌‏زميني در مورد زيادي ترشي عصير معده انواع اولسرهاي معده و اسهال كودكان ‏شيرخوار تجويز گرديده و نتايج گرانبها و ممتازي از آن ميگيرند چون طعم ‏و مزب آب سيب‏‌‏زميني خام نامطبوع است. آنرا با عسل ميخورند و يا مخلوط با آب گوجه‏‌‏فرنگي يا هويج ميكنند درمان زخم معده است ميتوان آنرا رنده كرده با سالاد خورد 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله معالجة زخم معده و روده 10ص

خرید آنلاین