دانلود مقاله طب سوزنی

دانلود مقاله طب سوزنی

دانلود مقاله طب سوزنی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 11 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


2


‏با طب سوزنی آشنا شویم


‏استفاده از طب سوزنی برای درمان بیماریها در قرن 21


‏سابقه طب سوزنی (Acupuncture) ‏به بیش از 2000 سال پیش و به کشور ‏چین باز میگردد. شاید بتوان آنرا یکی از قدیمی ترین و در عین حال کاربردی ترین ‏روشهای طبابت دانست که در حال حاضر در قرن 21 ام مورد استفاده قرار می گیرد.


‏شناخت دوباره این طب را به جرات می توان مدیون روزنامه نگار مجله نیویورک ‏تایمز یعنی جیمز رستون (James Reston) ‏دانست که در سال 1971 دانست طی مقاله ای به ‏بررسی روشهای طبابت در چین که توسط سوزن انجام می شد، دانست.


‏در اصل اصطلاح Acupuncture ‏تشریح کننده مجموعه ای از روشها است که توسط آن نقاطی از بدن برای ‏دریافت نتایج مورد نظر با روشهایی خاص مانند استفاده از سوزن تحریک می شود. طب ‏سوزنی امروزه با استفاده از فرو کردن سوزن های خاصی به درون بدن از طریق پوست توسط ‏دست و یا حتی جریان الکتریسیته انجام می شود.


‏سوزنهایی که در این طب از آن ‏استفاده می شود فلزی هستند و تقریبا" به قطر چند تار موی سر می باشند. بیمارانی که


2


‏این روش درمان را برای خود انتخاب می کنند اظهارات متفاوتی دارند، اما در مجموع ‏اغلب آنها بیان می کنند که هنگام فرو کردن سوزن به بدنشان احساس درد زیادی نمی ‏کنند. معمولا" تجربه و تخصص پزشک معالجه در استفاده از سوزن می تواند میزان درد ‏حاصله را کاهش یا افزایش دهد.


‏سازمان مدیریت تغذیه و داروی آمریکا (FDA) ‏در ‏سال 1996 استفاده از سوزنهای مخصوص برای این نوع از روش درمان را تایید کرد. این ‏سوزنها باید استریل باشند و می توان هریک از آنها را برای یک و فقط یک بیمار ‏استفاده کرد. همچنین قبل از هر بار استفاده از سوزنها باید آنها را با الکل یا مواد ‏ضدعفونی کننده تمیز کرد.


‏امروزه در درمان طب سوزنی ممکن است از جریان


‏الکتریسته نیز استفاده شود.


‏بسیاری از پزشکان اعتقادی به این نوع از روش طبابت ندارند و ‏برعکس بسیاری دیگر با استناد به آمار بدست آمده از بهبود بیماران این روش را برای ‏معالجه توصیه می کنند. آزمایشها نشان می دهد این روش می تواند برای کاهش درد پس از ‏جراحی، شیمی درمانی، جراحی های دندان و ... بسیار موثر واقع شود. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله طب سوزنی

خرید آنلاین