دانلود مقاله شبکه های عصبی Neural Network 16ص

دانلود مقاله شبکه های عصبی Neural Network 16ص

دانلود مقاله شبکه های عصبی Neural Network  16ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 16 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏شبکه های عصبی Neural Network


‏شبکه‌های عصبی مصنوعی


Artificial Neural Network


‏چکیده:


‏شبکه‌های ‏عصبی مصنوعی از مباحث جدیدی است که دانشمندان علوم کامپیوتر به آن علاقمند شده‌اند ‏و برای پیشرفت هرچه بیشتر علوم کامپیوتر وقت و هزینه بسیاری را صرف آن کرده و ‏می‌کنند. این موضوع با ایده گرفتن از سیستم عصبی بدن انسان و با هدف شبیه‌سازی هرچه ‏بیشتر کامپیوتر به انسان شکل گرفت و تا حال به خوبی پیشرفته است. از جمله کاربردهای ‏این بحث می‌توان از شناسایی الگوها, پردازش تصویر و رویت, هوش مصنوعی, کنترل رباتها ‏و موارد بسیار دیگر نام برد. ما در این مقاله پس از مقدمه به مسائل در خور شبکه‌های ‏عصبی مصنوعی و نیز کاربردهای آن خواهیم پرداخت, در ادامه Perceptron ‏ها را که یکی ‏از مهمترین الگوریتم‌های شبکه‌های عصبی مصنوعی می‌باشد معرفی می‌کنیم.


1- ‏مقدمه


1-1- ‏ایده پیدایش شبکه‌های عصبی مصنوعی


‏آیا ‏کامپیوتر میتواند همان نوع از محاسباتی را که یک فرد هوشمند انجام میدهد به کار ‏گیرد؟


‏بسیاری از دانشمندان عقیده داشته ودارند که این بحث باید مورد توجه قرار ‏گیرد. شبکه‌های عصبی در حل مسائل یک جهت جدید و متمایز نسبت به کامپیترهای عمومی ‏می‌گشود. کامپیوترهای عمومی از یک الگوریتم استفاده می‌کنند یعنی برای حل مسائل از ‏یک سری دستورات از پیش تعیین شده پیروی می‌کنند مگر در مواقع ویژه‌ای که کامپیوتر


‏نیاز به یک‌سری اطلاعات برای حل مسئله دارد. و همین مسئله توانایی پردازش را از ‏کامپیوترهای عمومی به مسائلی که ما قبلا فهمیده‌ایم و روش حل آنها را شناخته‌ایم ‏محدود می‌کند و تنها سرعت عمل و قدرت در حل نمونه‌های بزرگتر را به همراه دارند. ‏اما کامپیوترها باید به قدری مفید باشند که بتوانند کارهایی را انجام دهند که واقعا ‏ما نمی‌دانیم چگونه باید آنها را انجام دهیم.


1-2- ‏بررسی سلولهای مغزی ‏افراد


‏تحقیق درباره سلولهای مغزی افراد و همچنین شناخت ‌‌Neuron ‏ها یا رشته‌های ‏مغزی وبیان یک راه نسبتا متفاوت که یک سیستم هوشمند را بنا می‌کند شروع شد. مغز بشر ‏متشکل از میلیونها نرون عصبی منحصر بفرد است واین رشته‌های عصبی به اشکال و ‏اندازه‌های مختلف تغییر می‌کنند.. هر نرون عموما یک هسته دارد و یک‌سری سلولهای ‏عصبی Axon (‏آکسون)ـ که علائم خروجی را به سلولهای عصبی نرون دیگر حمل می‌کنندـ و Dendrite ‏ها (شاخه‌های سلولهای عصبی). علائم در سلولهای عصبی میان شاخه‌های سلولهای ‏عصبی ونواحی خروجی جریان دارند.


‏در اینجا برای حالت برانگیزش باید آشفتگی از یک ‏حدی تجاوز کند که آستانه یا سرحد نامیده می‌شود و پس از برانگیزش نرون‌ها پیامهایی ‏برای نرون‌های دیگر می‌فرستند و خود را برای دریافت و پاسخ به اطلاعات عمومی آماده ‏می‌کنند.


1-3- ‏تاریخچه


‏شبکه‌های عصبی دهها سال است که جلب توجه می‌کنند ‏وتاکنون راه حلهایی برای استفاده از هوش بشری ارائه شده است. اولین نرون مصنوعی ‏درسال 1943 توسط نروفیزیولوژیست وارن‌مک‌کالوک و منطق دان والتر‌پیتز تولید شد.در ‏دهه 60 به دلایلی که خارج از بحث این مقاله است مردم به‌سوی شبکه‌های عصبی متمایل 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله شبکه های عصبی Neural Network 16ص

خرید آنلاین