دانلود مقاله سلامت پوست 6ص

دانلود مقاله سلامت پوست 6ص

دانلود مقاله سلامت پوست 6ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 6 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏1


‏ساختمان پوست


‏پوست از دو لایه تشکیل شده است:لایه اپیدرم یا لایه خارجی‏ ‏که از هدر رفتن مایعات بدن جلو گیری میکند و آن را از صدمات خارجی حفظ مینماید ولایه درم یا لایه داخلی که کار آن تغذیه پوست ومرطوب نگاه داشتن آن است.


‏لایه خارجی شامل چندین لایه فشرده از سلولهای زنده بوده که‏ ‏به وسیله لایه هایی از سلول های مرده پوشیده میشود که لایه شاخی نام دارد.سلولهای مرده باورود سلولهای تازه به طرف‏ ‏بسطح پوست رانده میشوند و پوسته ی ریزی صورت میگیرد.


‏لایه اپیدرم حاوی سلولهای پیگمان ساز پوست میباشد و رنگ پوست وابسته به این سلولها است.لایه درم سطح پوست را میسازد و هر گونه صدمه به این لایه باعث خراش و تغییر شکل دائمی پوست خواهد شد.غدد چربی عرق وعروق خونی‏ ‏در این لایه قرار دارند.عروق خونی این ناحیه به تحریکات‏ ‏روحی واکنش نشان میدهد. خجالت و شرم باعث پر خونی این عروق شده و قرمزی و بر افروختگی پوست را ایجاد میکند.‏ ‏بر عکس ترس و وحشت باعث ایجاد رنگ پریدگی و سفیدی پوست میگردد.


‏انواع پوست


‏پوست چرب


‏2


‏چربی پوست ناشی از ترشح ذیاده از حّد چربی توسّط غدد چربی است. پوست چرب دیر تر دچارپیری و چین وچروک میشود این نوع پوست است که مستعد ایجاد آکنه است.معمولاً‏ ‏پوستهای تیره از نوع پوستهای چرب هستند ولی پوست روشن‏ ‏نیز ممکن است چرب باشد.


‏پوست خشک


‏اکثر افرادی که پوست روشن دارند به خشکی چوست مبتلا میشوند. خشکی پوست بر اثر از دست رفتن آب پوست،عدم ترشّح کافی چربی و پیری عرض میشود. این نوع پوست معمولاً ساختمان نازک ولطیفی دارد ولی صاف و کشیده به نظر میرسد و به آسانی پوسته پوسته میشود.عوامل ایجاد کننده‏ ‏پوست خشک عبارتند از :استفاده از لوازم آرایشی نامناسب‏ ‏صابون های قوی،قرار گرفتن جلوی نور شدید آفتاب،باد و حرارت زیاد و هوای گرم.


‏پوست معمولی(متعادل‏)


‏پوست معمولی پوستی است که چربی و رطوبت آن متعادل باشدکه البته این نوع پوست بسیار نادراست ولی پوستی ایده ال‏ ‏است.این نوع پوست با گذشت زمان تمایل به خشک شدن دارد‏ ‏ پس برای خوب ماندن نیاز به محافظت دارد.


‏پوست مختلط 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله سلامت پوست 6ص

خرید آنلاین