دانلود مقاله سرطان سینه 20ص

دانلود مقاله سرطان سینه 20ص

دانلود مقاله سرطان سینه 20ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 20 صفحه
 قسمتی از متن word (..DOC) : 


 


1


‏سرطان ‏سینه


‏سینه مجموعه از غذا و بافت چربی می باشد که بین پوست ودیواره سینه واقع شده است .‏غ‏دد ‏داخل سینه بعد از‏ ‏اینکه‏ زن یک‏ بچه به دنیا آورد ری‏شه تولید می کنند‏ ‏هر غده ‏همچنین یک لب کوچک‏ ‏می باشد نامیده می شود و تعداد زیادی از این لب های کوچک یک لب را تشکیل می دهند. پانزده تا بیست لب کوچک در هر سینه وجود دارد .


‏شیر از غده ها بوسیله راه لوله مانندی که مجراها نام دارند به نوک سینه می رسد.‏ ‏غدد‏ ‏و مجراهای وقتی که یک سینه پر از شیر باشد. بزرگتر می شوند اما بافتی که موظف اندازه و شکل سینه می باشد. بافت چربی است همچنین رگ‏ های خونی و رگهای لنفی ‏در سینه وجود دارد . لنف یک مایع شفاف و زلال بوده که محصولات زاید را به غدد لنفی از درون سینه انتقال می دهد. غدد لنفی کوچک هستند تکه های اندازه نخود بافتی که لنف را تصفیه و تمیز می سازد ساخته شده اند و اغلب غدد لنفی که سینه را از مواد زاید خالی می کنند، در زیر بازو قرار داشته که زیر بغل (اکسید ) نامیده می شود.


‏سرطان سینه چیست؟


‏سرطان سینه وقتی رخ می دهد که سلولها در سینه شروع به رشد خارج از کنترل نموده و می توانند در نزدیکی بافتها گسترش یافته و در سرتا سر بدن بخش شوند. مجموعه های بزرگی از این بافت خارج از کنترل تومور نامیده می شود هر چند بعضی از تومورها در واقع سرطان نیستند زیرا آنها نمی توانند منتشر و پخش شوند و یا زندگی سلولهای دیگر را تهدید نمایند (زندگی بکسی را تهدید


2


‏می کنند‏ این تومورها ‏، تورموهای خوش خیم نامیده می شوند. تورموهایی که می توانند در سرتاسر بدن یا نزدیک بافتها منتشر و پخش شوند‏ بعنوان سرطان ملاحظه می شوند. (‏در نظر گرفته می ‏شوند) و تومورهای بدخیم (زیانبخش‏) نامیده می شوند. ‏بطور نظری هر یک از انواع بافتها در سینه می تواند از شکل یک سرطان یک سرطان را به خود گیرد اما معمولاً آنها از مجراها و غده ها بوجود می آید‏. زیرا ماهها تا سلولها طول می کشد تا یک تومور به اندازه ای بزرگ شود که درسینه حس گردد. ما تورمورها را در سینه (پستان) موقعی تشیخص می دهیم‏ که قبلا بیماری ایجاد شده است (‏قبل از احساس آن، ایجاد بیماری می کند.)


‏چگونه از سرطان سینه می توان‏ی‏م جلوگیری کن‏ی‏م‏»


‏مهمترین عوامل خطر ساز برای رشد وتوسعه سرطان سینه نمی توانند بوسیله افراد کنترل شوند. بعضی از عوامل خطر ساز وجود دارد که با یک ‏ خطر ‏افزوده شده تعامل می یابد. اما هیچ علت واضحی و رابطه موثری وجود ندارد .و هیچ راهی برای توصیه های قوی وجود ندارد که علتی مشابه و رابطه ای موثر دیده دشده در زمینه تنباکو وسرطان شش ‏ یا ‏ریه وجود دارد چندین عوامل خطر ساز وجود دارد که ممکن است بوسیله یک زن توصیف شود که بطور بالقوه می تواند رشد و توسعه سرطان سینه را تحت تاثیر قرار دهد. اگر امکان داشته باشد یک زن باید از درمانهای جایگزینی هورمونی دراز مدت اجتناب نماید، ‏ قبل از ‏سی‏ سالگی بچه دار شود سینه ها را مراقبت نمایید و از کسب وزن و با ورزش و ژریم مناسب اجتناب نمایند 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله سرطان سینه 20ص

خرید آنلاین