دانلود مقاله رگ به رگ شدن و در رفتگی

دانلود مقاله رگ به رگ شدن و در رفتگی

دانلود مقاله رگ به رگ شدن و در رفتگی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 9 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


1


‏رگ به رگ شدن و در رفتگی


‏رگ به رگ شدن عضله و پارگی تاندون از متداول ‏ترین آسیب هایی است که همواره یک ورزشکار را تهدید می کند. مجموعه سئوال و جوابهای ‏زیر می تواند اطلاعات مفیدی را در این زمینه برای شما در بر داشته باشد.


‏رگ به رگ شدن چیست ؟


‏جراحاتی که در ناحیه رباط - بافتهای که ‏دو استخوان را در ناحیه مفاصل به یکدیگر نگهداری میکند - رخ می دهد و معمولآ منجر ‏به کشش یا پارگی رباط می شود رگ به رگ شدن نامیده می شود.


‏چه چیزی باعث ‏رگ به رگ شدن می شود؟


‏عوامل زیادی باعث این نوع از جراحت می شود. افتادن یا ‏پرت شدن، پیچ خوردن مفاصل، ضربه خوردن و ... هر عاملی که باعث شود یک مفصل از حالت ‏عادی خود خارج شود. این نوع از جراحات اغلب در ناحیه بازو، پا و زانو برای ‏ورزشکاران بوجود می آید.


‏متداول ترین نوع رگ به رگ شدن کدام ‏است؟


‏اغلب اوقات این مشکل در قوزک پای ورزشکاران بوجود می آید. همچنین برای ‏ورزشکارانی که حرکات پرشی دارند و روی دست فرود می آیند، ممکن است برای مچ دست نیز ‏چنین مشکلی بوقوع پیوندد. ورزشکاران ورزشهایی مانند اسکی یا والیبال و ... نیز ‏معمولآ به این مشکل در ناحیه شست دست دچار می شوند.


‏علائم ابتلا به این ‏جراحت چیست؟


-


3


‏درد


- ‏ورم


- ‏کبودی


- ‏عدم امکان استفاده از مفصل صدمه ‏دیده


‏میزان هریک از این پارامتر ها به عمق جراحت بستگی دارد که می تواند از ‏ملایم تا سخت باشد.


‏دررفتگی چیست؟


‏جراحتی است که در ناحیه عضله ‏یا تاندون - بافتی که عضله را به استخوان متصل میکند - رخ می دهد. در این حالت عضله ‏یا تاندون کشیده شده و یا پاره می شود.


‏چه چیزی باعث در رفتگی می ‏شود؟


‏این جراحت معمولآ بر اثر پیچش یا کشش در عضله یا تاندون رخ می دهد. در ‏رفتگی ممکن است به یکباره رخ دهد و یا بتدریج طی چند روز یا یک هفته رخ دهد. معمولآ ‏در حالتی که کشش زیاد به عضله وارد می شود و یا جسم سنگینی را به روش غلطی بلند ‏کنیم به سرعت در عضلات یا تاندونها در رفتگی رخ می دهد. در حالات تدریجی ممکن است ‏شما یک حرکت یا رفتار غلط را با عضله خود در طول زمان ادامه دهید که در نهایت منجر ‏به در رفتگی می شود.


‏در رفتگی معمولآ در کدام نواحی بیشتر رخ می ‏دهد؟


‏در رفتگی های معمول عبارتند از در رفتگی در عضلات ناحیه ران و پشت ران. ‏ورزشهایی مانند فوتبال، هاکی، بوکس و کشتی خطر بروز در رفتگی در ناحیه پشت و ساق پا ‏را بسیار دارند. ورزشهایی که در آنها دست بسیار استفاده می شود مانند ژیمناستیک، ‏والیبال، تنیس، گلف و ... اغلب خطر بروز این جراحت در ناحیه آرنج و بازو را برای ‏ورزشکار دارند 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله رگ به رگ شدن و در رفتگی

خرید آنلاین