دانلود مقاله داستان کشف آسپرین 21ص

دانلود مقاله داستان کشف آسپرین 21ص

دانلود مقاله داستان کشف آسپرین 21ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 21 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


1


‏داستان کشف آسپرین


Felix Hoffmann


‏سازنده اولین قرص آسپرین


‏فردریک بایر (Fredrich Bayer) ‏در سال 1825 بدنیا آمد. پدر او یک ‏نساج و رنگرز پارچه بود و طبق عادت آن زمان وی در ابتدا شغل و حرفه پدر را برای کار ‏انتخاب کرد و پس از مدتی فعالیت با پدر، در سال 1848 تشکیلاتی مشابه برای خود راه ‏اندازی کرد و در آن حرفه بسیار هم موفق شد.


‏تا قبل از 1856 برای ‏رنگرزی از مواد رنگی طبیعی استفاده می شد اما با کشف و صنعتی شدن ساخت رنگهای حاصل ‏از مواد نفتی، بایر که پتانسیل موجود در این کشف را بخوبی احساس کرده بود با کمک ‏شخصی بنام فردریک وسکوت (Friedrich Weskott) ‏کمپانی Bayer ‏را راه اندازی کرد.


‏بایر در ماه می سال 1880 در گذشت و تا آن زمان کمپانی هنوز در فعالیت ‏رنگرزی مشغول بود، اما شرکت تصمیم گرفت با استخدام تعدادی شیمیدان نوآوری هایی در ‏این صنعت بوجود آورد و این اتفاق هم افتاد اما نه در صنعت رنگرزی.


3


‏هنگامی ‏که فلیکس هوفمن (Felix Hoffmann) ‏در حال انجام آزمایش با یکسری از ضایعات رنگی بود ‏تا شاید بتواند دارویی برای درمان درد ناشی از بیماری پدرش بدست آورد توانست به ‏پودری دسترسی پیدا کند که امروزه شما آنرا به نام آسپرین می شناسید.


‏هوفمن آسپرین را کشف نکرد


‏تعجب نکنید! هوفمن آسپرین را دوباره ‏کشف کرد. آسپرین چهل سال قبل توسط یک شیمیدان فرانسوی کشف شده بود، این شیمیدان ‏بخوبی می دانست که پودر اسید استیل-سالی-سیلیک (acetylsalicylic acid) ‏دارای خاصیت ‏شفا بخشی بسیار می باشد. در واقع بیش از 3500 سال بود که بشر این پودر را می شناخت ‏چرا که در سال 1800 یک باستان شناس آلمانی که در مصر تحقیق می کرد، با ترجمه یکی از ‏پاپیروس های مصری متوجه شد که بیش از 877 نوع مواد دارویی برای مصارف مختلف در مصر ‏باستان شناخته شده بود که یکی از آنها همین پودر اسید بود که برای برطرف کردن درد ‏از آن استفاده می شد.


Fredrich Bayer ‏، موسس شرکت بایر


‏در برخی از شواهد و نوشته های دیگری که در یونان بدست آمده است ‏نیز مشخص شده که بشر حدود 400 سال پیش از میلاد از شیره پوست درخت بید برای درمان ‏تب و درد استفاده می کرده است. همچنین آنها هنگام زایمان زنان از این ماده برای 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله داستان کشف آسپرین 21ص

خرید آنلاین