دانلود مقاله بیماری های ارثی استخوانها

دانلود مقاله بیماری های ارثی استخوانها

دانلود مقاله بیماری های ارثی استخوانها

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 7 صفحه
 قسمتی از متن word (..doc) : 


 


‏1


‏بیماری های ارثی استخوانها


‏علم ژنیک قلب زیست شناسی می باشد و مهمترین رشته حیاتی را تشکیل می دهد که پیشرفت فوق العاده و غیر قابل تصوری در سالهای اخیر نموده است .


‏امروزه قریب به 1150بیماری ارثی شناخته شده است که در هیچ رشته پزشکی وسعت بیماریها بدین گونه نمی باشد .


‏شیوع بیماریهای ژنتیک و اختلالات مادر زادی 2 تا 5 درصد در تمام تولد های زنده را نشا‏ن‏ می دهد این بیماریها تا حدود 30درصد پذیرش بیمارستانی و در حدود ‏نیمی از مرگ ومیرها‏ی‏ کودکان را در کشور های پیشرفته بخود اختصاص داده است هنوز در بسیار ی از نقاط جهان هر سال 25 هزار کودک به جمع معلولان افزوده می شود و هر روز 40 هزار کودک زیر 5 سال جان می سپارند و در هر دقیقه 8 کودک به سبب بیماریهای قابل پیشگیری معلول می شوند این چنین است که جمعیت معلول جهان از 550 میلیون تن می گذرد .


‏وبه عبارت دیگر ‏ در صد ساکنین کره خاکی با انواع ناتوانیها دست به گریبانند . رشته ژنتیک بیش ار 100 سال است که وارد رشته پزشکی شده است و ارزش خود را ثابت کرده است .


‏2


‏و ما امروزه ‏به توسط‏ معلومات و قوانین ژنتیکی روش انتشار و انتقال امراض ارثی وتا حدودی درمان و پیشگیری و پیشگوئی آنها را می شناسیم .


‏در کشور ایران هر سال 35 تا چهل هزار کودک عقب مانده ذهنی معلول ‏–‏ عقب مانده جسمی ‏–‏ آهسته گام ‏–‏ ناسازگار با دشواری ‏–‏ شنوایی ‏–‏ بینایی ‏–‏ گویایی و بسائی و غیره بدنیا می آیند .


‏امروزه می توان بخوبی مبنای انتشار (ژنی ی‏ا‏ کرو موزومی ) پدری یا مادر را شناخت بهمین ترتیب سرطانهای ارثی یا امراض عصبی و غیره رامی توان راحت تشخیص داد . پس پدر و مادر ‏هم در ایجاد عوارض ژنتیکی مؤثر می باشند . زیادی سن مادر در مرگ و‏ ‏میر و ایجاد فرزندان ناهنجار بخوبی ثابت شده است ‏–‏ زایمانهای دو قلو ‏–‏ کاهش وزن ‏–‏ جابجائی کرو موزومی ‏–‏ قد کوتاه ‏–‏ اختلال استخوانی ‏–‏ پاها‏ی پیچیده ‏–‏ تنگی مری و کوتاه شدن اعضای بدن مثل دست و پا درمادران مسن شایع تر می باشد و امّا :


‏ایجاد مراکز مشاوره و درمانگاههای تخصصی مجانی فراهم کردن مراکز تحقیقات ژنتیکی با وسایل امروزی در کاهش افراد ناهنجار میتواند در این ‏ز‏مینه بسیار بسیار سودمند باشد ‏. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله بیماری های ارثی استخوانها

خرید آنلاین