دانلود مقاله پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله

دانلود مقاله پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله

دانلود مقاله پنجمین کنفرانس  ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله

خریدار گرامی شما میتوانید فایل (پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله) را ویرایش کنید.


پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله - word (..doc) - دانلود مقاله پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله ,پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله,دانلود دانلود مقاله پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله ,پنجمین,کنفرانس,ملی,مربوط,به,برنامه,ریزی,زلزله


فایل : filetypetxt


11 صفحه


متن نمونه :


 


‏( پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله ، 30-23 ماه مه ، 2003، ترکیه ، استانبول)


‏معرفی محصولات چوبی طرح ریزی شده (EWP)‏ برای مقاومت ساختمان های ترکیه در مقابل زلزله


‏خلاصه:


‏مقاومت محصولات چوبی (EWP‏) که برای استحکام ساختمانها در مقابل زلزله استفاده می شود. خصوصا در ساختمانهای مسکونی، تجاری، تحصیلی و اداری ثابت شده. آنها را می توان در بام خانه، کف خانه، دیوارها و سقف استفاده کرد. محصولات EWP‏ را می توان در کشورهایی که از زلزله های قوی خسارت می دیدند استفاده کرد، مانند ترکیه.


‏برای معرفی موارد استفاده ی EWP‏ به اطلاعات ، تحقیقات بازاریابی و تبلیغات نیاز است. یک ‏«‏موسسه ی محصولات چوبی طرح ریزی شده‏»‏ ‏می تواند با مشارکت دانشگاهها و صنعت محصولات جنگلی تاسیس گردد. در این مطالعه ، موارد تولید، استفاده و مزایای دو EWP‏ مهم (چوبهای ورقه ورقه شده که به هم چسبیده اند (glulam)‏ و تخته رشته های شرقی (OSB)‏ ) بررسی می شود و توانایی آنها در مقابل زلزله در ساختمانهای ترکیه مورد بحث واقع می شوند.


‏کلمات کلیدی: زلزله، ساختمان، محصولات چوبی طرح ریزی شده (EWP‏) و ترکیه .


‏معرفی :


‏در چند سال اخیر ‏ترکیه از صدمات جانی و مالی متعدد ناشی از زلزله متحمل شده. هزاران نفر جان خود را از دست داده اند و خسارات زادی بر اموالشان وارد شده یکی از عوامل مهمی که باعث این از بین رفتن افراد و اموالشان می شود.‏ موادی است که در ساختن ساختمانها بکار می رود در حالیکه در کشورهای مستعد زلزله مثل آمریکا ، 90 درصد ساختمانهای مسکونی از چوب و محصولات چوبی استفاده می شود، در بیشتر ساختمانهای ‏ترکیه از بتون سفت شده استفاده می کنند. چوب یکی از قدیمی ترین مواد است. از آن برای ساختن ‏اسکله ، پل، ساختمان، برج و مگه داشتن دیوار و دیگر موارد از جمله ساختمانی و غیر ساختمانی که شامل لوازم خانه ، ابزار و اشیا تزئینی میشود، استفاده م یکنند. کیفیت و در دسترس بودن چوب های جنگلی کاهش و قیمت آن افزایش یافته است بیش از 60 درصد درخت را می توان در تولید الوالر اره به کار برد. اما وقتی EWP‏ ها تولید می شوند، بهر بیشتر است. (بستگی به محصول پایانی دارد) زیرا اندازه ها و قسمتهایی از درخت که ممکن است دو رریخته شوند یا به عنوان سوخت چوبی (هیزم)از انها استفاده شود، بریا تولید محصولات دیگری مورد استفاده قرار می گیرند.


EWP‏ ها عموما در موسسه ی تخته سه لای آمریکا (1999) ‏به عنوان محصولی که بوسیله ی چسباندن تکه های چوب ، چوب مخصوص روکش مبل، ... و الوار یا دیگر انواع چوب برای تولید بیشتر و واحد مرکب کامل استفاده می شود مشخص می شوند تولیدات به چهار دسته ی مهم تقسیم می شوند: 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله پنجمین کنفرانس ملی مربوط به برنامه ریزی زلزله

خرید آنلاین