دانلود مقاله بتن بازیافتی

دانلود مقاله بتن بازیافتی

دانلود مقاله بتن بازیافتی

خریدار گرامی شما میتوانید فایل (بتن بازیافتی) را ویرایش کنید.


بتن بازیافتی - word (..doc) - دانلود مقاله بتن بازیافتی ,بتن بازیافتی,دانلود دانلود مقاله بتن بازیافتی ,بتن,بازیافتی


فایل : filetypetxt


56 صفحه


متن نمونه :


 


56


1


‏مقدمه


‏امروزه استفاده از بتن هاي بازيافتي به يكي از مهم ترين مسائل تبديل شده است و اقتصاد توجه زيادي به استفاده از بتن با دانه بندي بازيافتي (RAC)‏ دارد.


‏تخمين زده شده است كه نزديك به 150‏ ميليون تن قلوه سنگ براي شن و ماسه بتن ساليانه در ايالات متحده توليد مي شود و به مصرف مي رسد. حال اگر اين حجم بالاي مصالح سنگي مي توانست از مصالح گذشته بازيافت شود ديگر معادن شن و ماسه به سرعت رو به كاهش نمي رفت. بنابراين استفاده از بتن سازه هاي فرسوده جهت ساختن بتن با دانه بندي بازيافتي شايد نتوان كه به طور كامل در نگه داشتن ذخاير و منابع طبيعي كمك كند ولي مي تواند از هدررفتن يك حجم بزرگي از اين منابع خدادادي كمك كند. همچنين استفاده از بتنهاي RAC‏ به تخريب نشدن محيط زيست نيز كمك بزرگي خواهد كرد.


‏استفاده از بتن هاي بازيافتي از سازه هاي قديمي در دهه هاي گذشته منافعي را براي انسانها به دنبال داشته است. براي مثال در سال 1980‏بخش حمل و نقل مينسولتا (Minnesolta)‏ 16‏ مايل از يك مسير مسطح را با بتن بازيافتي پوشاند و بعد از آن تخمين زده شد كه تقريباً در اين پروژه حدود 600‏ هزار دلار صرفه جويي شده است.


‏بسمه تعالي


2


3


‏بخش اول:


‏مقاومت بتن بازيافتي در برابر سيكلهاي ذوب شدن و يخ زدن


‏اين مقاله به بررسي مقاومت بتن با دانه هاي بازيافتي (Recycled Aggregate Concrete)‏ در برابر سيكلهاي يخ زدن و ذوب شدن مي پردازد و آن را با بتنهاي طبيعي (معمولي) (Natural Aggregate Concrete)‏ مقايسه مي‏‌‏كند. اين بررسي ها و نتايج حاصل يك سري آزمايشات علمي است كه در آزمايشگاه صورت گرفته است.


‏سه حالت مختلف براي مقايسه بتنهاي RAC‏ و NAC‏ درنظر گرفته مي شود:


‏حالت يكم (Case I)‏: استفاده از يك نسبت آب به سيمان متوسط ‏ با مقدار 0.47‏ را مورد رسيدگي قرار مي دهد (base Mixture)‏ كه براي RAC‏ و NAC‏ استفاده مي شود.


‏حالت دوم (Case II)‏: در اين حالت با كم كردن نسبت آب به سيمان ‏ از 0.47‏ به 0.29‏ حالتي را پديد مي آورد كه متفاوت از حالت اول خواهد بود كه به آن بتن با عملكرد بالا گويند. (Concrete High-Performance)


‏حالت سوم (Case III)‏: با اضافه كردن %5‏ مواد هوازا به بتن اصلي (base Mixture)‏ اين حالت را پديد مي آوريم.


‏عملكرد بتن RAC‏ (بتن بازيافتي) در حالتهاي I‏ و II‏ به دليل استفاده از دانه هاي بازيافتي خوب نخواهد بود. اين نتيجه با بتن NAC‏ مقايسه مي شود كه به دوام كامل رسيده است و نهايتاً نتيجه گرفته مي شود كه اگر در بتن 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله بتن بازیافتی

خرید آنلاین