دانلود مقاله مراسم قالیشویان اردهال

دانلود مقاله مراسم قالیشویان اردهال

دانلود مقاله مراسم قالیشویان اردهال

خریدار گرامی شما میتوانید فایل (مراسم قالیشویان اردهال) را ویرایش کنید.


مراسم قالیشویان اردهال - word (..doc) - دانلود مقاله مراسم قالیشویان اردهال ,مراسم قالیشویان اردهال,دانلود دانلود مقاله مراسم قالیشویان اردهال ,مراسم,قالیشویان,اردهال


فایل : filetypetxt


2 صفحه


متن نمونه :


 


‏مراسم قالیشویان اردهال


‏هر سال این مراسم در دومین جمعه از ماه مهر با شرکت جمعی از عاشقان به مولا سلطانعلی (ع) در 40 کیلومتری غرب کاشان برگزار می شود. در این مراسم مردمان فین و کاشان با چوب که از آن برای زنده کردن یاد اجداد مطهرشان که با چوب به کمک مولا سلطانعلی (ع) شتافته بودند شرکت میکنند در این مراسم مسئولین مملکتی ائمه جماعات و تعدادی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم شهید پرور ایران و همچنین از دیگر کشورهای اسلامی حضور دارند نکته قابل توجه آنست که جمعیت بقدری زیاد است که انسان را به یاد بیابان عرفات و مشعر الحرام در مکه و جمعیت آنجا می اندازد.


‏در سنه 500 هجری قمری مشهد اردهال دارای 7 مدرسه علیمه به سرپرستی عالم جلیل القدر سید ابوالرضا راوندی بوده است که این خود نشان دهنده ارج نهادن به علم و دانش است.


‏سردابه اعجاب انگیز: این سردابه در سال 1340 ه مورد بازدید حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی (رحمه ) قرار گرفت. این سردابه حاوی اجساد شهدا به طور تازه و بدون هیچگونه تغییری بوده است.


‏مقبره سهراب سپهری: این شاعر و نقاش نامدار ایرانی در کنار بارگاه ملکوتی مولا سلطانعلی ‏است وجود 5 امامزاده به نام حضرت سلطانعلی (ع) حضرت شاهزاده حسین (ع) حضرت شاهزاده زید (ع) حضرت سید ابوالقاسم نور الهدی (ع) و حضرت سلطان محمود (ع) در این منطقه واقع است. 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 

دسته:

دانلود مقاله مراسم قالیشویان اردهال

خرید آنلاین